Γενικά Τι ηλικία τον κάνετε τον παπαγάλο μου (ρινγκνεκ);

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva99
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κρίνοντας από την πρώτο φώτο και μόνο όπου το ράμφος του φαίνεται να είναι ράμφος νέου πουλιού, θα έλεγα ότι είναι όσο και ο δικός μου γύρω στα 4-5 μηνών. Πέρασε πτερόρροια από όταν τον πήρες μέχρι τώρα;
 
@giannis808 ναι και ακόμα περνάει
Θα υποθέσω λοιπόν από την όψη όταν τον πήρες μαζί με το γεγονός ότι περνάει πτερόρροια ότι είναι η πρώτη του πτερόρροια αλλά είναι κοντά στους 5 μήνες όπως ο δικός μου
 
@ianos τον βρήκα στην περιοχή μ στην Θεσσαλονίκη οπου πριν 4 χρόνια αν θυμάμαι καλά είχαν αφήσει ελεύθερους παπαγάλους . Είχε πέσει από την φωλιά του Γτ ακόμα δεν πετούσε όταν τον βρήκαμε και προσπαθούσαν να τον φάνε 3 καρακαξες ζωντανό .Όποτε καταλαβαίνεις ότι ήταν τρομαγμένο τις πρώτες εβδομάδες τώρα όμως έχει νεύρα πολλά 😂 έχω διαβάσει ότι για την ράτσα τ είναι λογικό μέχρι και το πρώτο έτος να είναι πιο επιθετοκος!!
 
Είναι δαχτυλιδολαιμης, στην Θεσσαλονίκη έχει κοντά 10 χρόνια που υπάρχουν με τα τελευταία 5 χρόνια να κάνουν την παρουσία τους πιο αισθητή να φανταστείς στο Φίλυρο όπου είναι το πατρικό μου ασχέτος που είναι υψόμετρο έχει 5-6 ζευαγρια, συγχαρητήρια που τον έσωσες και σώθηκε 👍 στάθηκε τυχερός
 
Ακριβώς την ηλικία δε μπορούμε να καταλάβουμε αλλά μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι ενήλικο, ανήλικο η γερικο και συγκεκριμένα το δικό σου είναι ανήλικο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Back
Top