Γενικά Τι ηλικια μπορει να εχουν τα lovebirds μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Σημερα που καθαριζα το κλουβι των μικρων μου Lovebirds καταφερα να δω το δαχτυλιδι τους.Βεβαια οχι ολες τις λεπτομερειες. Ειναι πρασινο και εγραφε 7. Τι ηλικια μπορει να εχουν; Ειναι ισως 1 ετους;
 
Δυστυχως δεν καταφερα να δω αλλα στοιχεια. Τα εχω 2 εβδομαδες και οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο. Ειναι δηλαδη 3 χρονων; 🙄
Ειναι δυσκολο να εξημερωθουν σ'αυτη την ηλικια;Να τα φερω κοντα μου;Ή να φτασω σε σημειο να τα ταιζω με το χερι; 😕
 
Ρϊξε μια ματιά στα θέματα και όλο και κάτι θα βρείς 😉 Με την κατάλληλη ενασχόληση και υπομονή όλα θα γίνουν πιστεύω. Ξεκίνα να του δίνεις για παράδειγμα ένα μήλο απο έξω απο το κλουβί, ασχολείσου αρκετό χρόνο μαζί του και κάτι θα καταφέρεις. Δύσκολο δεν είνια τίποτα αν το θες πραγματικά.
 
Δηλαδη τριων χρονων ειναι;!
Σημερα τα ειχα σχεδον ολο το απογευμα απεναντι μου πολυ κοντα. Στην αρχη πετουσαν αλλα σιγα σιγα η θηλυκια πιο θαρραλεα καθισε στο πανω κλαδι που ηταν πιο κοντα μου. Ο αρσενικος πιο διστακτικος μας κοιτουσε απο μακρια και την καλουσε να ερθει κοντα του. Κρατουσα στα χερια μου ενα κομματακι μηλο αλλα φοβοντουσαν και δεν πλησιαζαν. Την επομενη φορα θα προσπαθησω παλι. Παντως καναμε προοδο σημερα δεν μπορω να πω! 🙂
 
Δηλαδη τριων χρονων ειναι;!
Σημερα τα ειχα σχεδον ολο το απογευμα απεναντι μου πολυ κοντα. Στην αρχη πετουσαν αλλα σιγα σιγα η θηλυκια πιο θαρραλεα καθισε στο πανω κλαδι που ηταν πιο κοντα μου. Ο αρσενικος πιο διστακτικος μας κοιτουσε απο μακρια και την καλουσε να ερθει κοντα του. Κρατουσα στα χερια μου ενα κομματακι μηλο αλλα φοβοντουσαν και δεν πλησιαζαν. Την επομενη φορα θα προσπαθησω παλι. Παντως καναμε προοδο σημερα δεν μπορω να πω! 🙂

Μπράβο σου 😉 Είναι γεννημένο το 2005 άρα 3ων ετών https://community.petbirds.gr/threads/Πως-διαβάζουμε-τα-δαχτυλίδια-των-καναρινιών.31/ Κοίτα και εδώ τα χρώματα για να έχεις μια ακόμα ιδέα.
 
Κι εγω σε ενα πετ σοπ ειδα πολλα πουλια με πρασινο δαχτυλιδι, ειναι δυματον να ειναι 3ετων, μηπως εγινε κατι με το φετινο δαχτυλιδι και το αντικατεστησαν... Μου κανει εντυπωση!
 
Back
Top