Γενικά Τι καναρίνι έχω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης atrom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

atrom

PB New Member
Εγγραφή
21 Αυγ 2017
Μηνύματα
2
Πόλη
Περιστέρι
Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Είμαι φίλος των καναρινιών αλλά όχι ειδικός. Θα ήθελα να ρωτήσω για το καναρίνι μου τι τύπος είναι και επειδή θέλω το Σεπτέμβριο να του αγοράσω μια θυληκιά τι μου προτείνετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Προσπαθω να ανεβάσω φωτό αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι είναι μεγάλο το αρχείο τι κάνω;
 

Συνημμένα

  • IMG_3364.webp
    IMG_3364.webp
    29,4 KB · Προβολές: 48
  • IMG_3365.webp
    IMG_3365.webp
    32,6 KB · Προβολές: 46
Καλημέρα atrom . Καλός ήρθες στην παρέα.
Από το φαινότυπο του καναρινιού διακρίνω ότι έχεις ένα κοινό όμορφο καναρίνι
Είμαι φίλος των καναρινιών αλλά όχι ειδικός
και τυχερό.
Σου προτείνω από Σεπτέμβριο Οκτώβριο να βρεις ένα θηλυκό κοινό μόνο και μόνο για προσαρμογή στο χώρο σου,
Όχι για αναπαραγωγή. Εάν θέλεις αναπαραγωγή μόνο την άνοιξη.
Φιλικά.
 
Παναγιώτη ευχαριστώ για την απάντηση απλά ρωτάω αν κάποιος μπορεί να διακρίνει από τι χρώματα προέρχεται. Όσο αφορά το θυληκο αυτό θα έκανα ούτως ή άλλως απλά ρωτάω αν πρέπει να πάρω ίδιο στυλ ή αν έχει κάποιος να μου προτείνει τι χρώματα πρέπει να έχει η θηλυκιά για να ταιριάζει
 
ρωτάω αν κάποιος μπορεί να διακρίνει από τι χρώματα προέρχεται
Δεν μπορεί να σου πει κανείς κάτι τέτοιο. Είναι ένα ημίαιμο καναρίνι, δηλαδή προέρχεται από προγόνους πολλών χρωμάτων, πολλών τύπων, πολλών μεγεθών. Δεν είναι δυνατόν να ταυτοποιηθεί κανένα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά, ούτε και έχει κάποιο νόημα αφού γνωρίζοντας ένα μόνο από τα χαρακτηριστικά που φέρει, δεν μπορείς να ελέγξεις τα χαρακτηριστικά των απογόνων που θα προκύψουν από το πουλί που έχεις.

Επομένως, βρίσκεις μια όμορφη κανάρα με βάση τις προτιμήσεις σου και ελπίζεις τα χαρακτηριστικά των νεοσσών του ζευγαριού, να ικανοποιούν το γούστο σου.
 
Back
Top