Γενικά Τι κλουβί επιτρέπεται στο αεροπλάνο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eleonora
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eleonora

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιαν 2020
Μηνύματα
4
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα παρακαλώ να μου απαντησει οποιος γνωριζει σιγουρα! Αυτο το κλουβακι μεταφορας κατι για αεροπλανο;κι αν οχι αυτο τι κλουβακι επιτρέπεται;
 

Συνημμένα

  • 20200109_172559.webp
    20200109_172559.webp
    27,7 KB · Προβολές: 15
θα ταξιδεψω με aegean εχω τηλεφωνήσει αλλα. Μου στειλαν ενα αρχειο ολο στα αγγλικά και παρα πολυ μπερδεμενο!
Ανέβασε το αρχείο να το δούμε,ίσως μπορέσουμε να διευκρινίσουμε κάποια πράγματα.
Τι είδος παπαγάλου θα μεταφέρεις;
Έχει δαχτυλίδι στο πόδι του;
Θα ταξιδέψεις στο εξωτερικό;
 
Το κλουβακι της φωτογραφιας ειναι συμβατο με τους κανονες της ΙΑΤΑ.
ειστε απολυτα σιγουροι; Γιατι οι περισσότεροι λενε οχι! Αχ εχω απελπιστεί
 
Ελεωνόρα ανέβασε το αρχείο στα αγγλικά και θα σου πούμε. Συνήθως οι αεροπορικές δέχονται μόνο σκύλο, γάτα και μικρά θηλαστικά στην καμπίνα. Αν πάλι δεν τα πάρεις στην καμπίνα δεν ξέρω τι ισχύει. Στην Aegean σου παρέχουν και ένα χάρτινο προστατευτικό κουτί για τα παραπάνω είδη, στο αεροδρόμιο με το check in. Καλό θα ήταν να καλέσεις και να ρωτήσεις η ίδια, αλλά στείλε το αρχείο μήπως βγάλουμε συμπεράσματα...
 
Αναγκαστικά το πουλί θα μπεί αμπάρι. Δανείσου είτε ένα πλαστικό μεταφοράς σκύλων (απλά να έχει μικρά κάγκελα μπροστά να μην σου διαφύγει) ή πήγαινε σε κάποιο pet shop να σου χαρίσει ξύλινο μεταφοράς πτηνων (απο αυτα που κάνουν εισαγωγές-διάλεξε το πιο μικρό να μην ανεβάσεις κιλά). Καλο θα ηταν να έχεις μαζί σου και μια βεβαιωση κτηνιάτρου για κάθε ενδεχόμενο. Το αρχείο που σου στείλανε ειναι το παρακάτω;
Το παραπάνω κλουβί δεν ειναι ΙΑΤΑ (η οδηγεία αναφέρει solid roof κατι που το παραπάνω δεν ειναι solid αλλα mesh )
 

Συνημμένα

Back
Top