Φροντίδα Τι κλουβί να πάρω για τα κοκατίλ μου;

Ντέιβιντ

PB New Member
Εγγραφή
23 Σεπ 2017
Μηνύματα
54
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας παιδια. εχω δυο κοκατιλ εδω και 2 χρονια τα οποια ειναι χαρουμενα και υγιεστατα. αλλα ηρθε η ωρα να αλλαξω κλουβι. Παλι. αυτη τη στιγμη τους εχω παρει ενα που ειναι αρκετο, και μονο αρκετο, για τα δυο θα μπορουσα να πω και μικρο. και μεγαλη μου βλακεια. απλως δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτιτα. τωρα σκεφτομουν ποιο απο τα δυο αξιζει παραπανω:

https://www.petsupermarket.gr/kloyvi-papagaloy-me-anoigma-chryso-52ch41-5ch78-5cm

ενα τετοιο;

ή


και βεβαια το δευτερο ειναι καλυτερο αλλα σκεφτομουν ισος αυτα τα λεφτα που θα μου εμεναν με το πρωτο να διακοσμισω κιολας το κλουβι.
110 ευρω εχω στη διαθεση μου.
τωρα εαν εχετε και κατι ακομα καλυτερο να προτεινετε μεσα σε αυτη τη τιμη θα ειναι δεχτο 😂
 
Υπάρχειη εκδοχή του να πάρεις δύο ζευγαρωστρες 76αρες και να βάλεις την μία πάνω στην αλλη. Συνολικο κόστος γύρω στα 60€
Θα το εκανα αυτο αλλα δε θελω να τους χωρίσω επειδή παίζουν τώρα μεταξύ τους και δε θέλω να τους το κόψω
[automerge]1566464932[/automerge]
Τελικά παιδιά το δεύτερο δεν ήταν διαθέσιμο και είπαν ότι μπορεί να πάρει και μήνα για να έρθει. 😭Ξέρετε κανένα καλό κατάστημα που να τα εχει φθηνά;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Θα το εκανα αυτο αλλα δε θελω να τους χωρίσω επειδή παίζουν τώρα μεταξύ τους και δε θέλω να τους το κόψω

Αυτό που εννοούσε ο @Napoleon ήταν να ενώσεις τα δυο κλουβιά και να δημιουργήσεις ένα μεγάλο. Αυτό έχω κάνει κι εγώ για να φιλοξενήσω το μικρό σμήνος από παραδείσια που έχω.
 
Θα το εκανα αυτο αλλα δε θελω να τους χωρίσω επειδή παίζουν τώρα μεταξύ τους και δε θέλω να τους το κόψω
Βγάζεις την οροφή από το ένα και τον πάτο από το άλλο και έχεις ένα μεγάλο κλουβί όπως είπε και η @Elenie
 
Ααα Οκευ τότε παιδιά Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα. Και αποτι φαίνεται δε θα χρειαστεί καν να πάρω νέο κλουβί καθώς ήδη έχω δύο ίδια λόγω του ότι όταν πήρα τον δεύτερο παπαγάλο δεν ήθελα να τους ενώσω αμέσως όποτε θεώρησα καλύτερη ιδέα να τους εχω ξεχωριστά. Οκευ σας ευχαριστώ όλους 😄
 
Ααα Οκευ τότε παιδιά Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα. Και αποτι φαίνεται δε θα χρειαστεί καν να πάρω νέο κλουβί καθώς ήδη έχω δύο ίδια λόγω του ότι όταν πήρα τον δεύτερο παπαγάλο δεν ήθελα να τους ενώσω αμέσως όποτε θεώρησα καλύτερη ιδέα να τους εχω ξεχωριστά. Οκευ σας ευχαριστώ όλους 😄
Τίποτα ότι θες ρωτάς και εγώ αυτό ακριβώς θα κάνω λογικά για τα δύο μου Κοκατιλ!
 
Back
Top