Φροντίδα Τι κλουβι ειναι καταλληλο για ενα budgie;

Χαρηςbudgie13

PB New Member
Εγγραφή
16 Απρ 2016
Μηνύματα
118
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας! Αυτες τις μερες σκευτομαι να παρω ενα παπαγαλακι budgie. Θελω να μου πειτε τι κλουβι να παρω και να ειναι καταλληλο για ενα μονο budgie!
00001173_250x250-300x300.webp

Σκευτομαι να παρω το κλουβι που θα δειτε πανω
 
Μια χαρά είναι αυτό. Πλαϊνές πόρτες έχει; Επίσης αν οι πόρτες είναι συρταρωτές, θα πρέπει να τις ασφαλίζεις με κάτι, πχ μανταλάκι. Πρόσεχε, στρογγυλές πατήθρες, όχι κλαδωτές.
Πουλάκι έχεις;
Καλώς ήρθες κιόλας στην παρέα :)
 
Καλημερα Μαρια! Ναι εχω 4 καναρινια! Το κλουβι νμζ εχει ανοιγμα για εξωτερικη φωλια, αν ειναι συρταρωτες και βεβαια θα τις ασφαλισω. Ευχαριστω πολυ!
 
αν ειναι συρταρωτες και βεβαια θα τις ασφαλισω.
Να σου ζήσουν τα καναρινάκια σου και με το καλό να πάρεις το μπάτζι σου!
Ξέρεις στο λέω για τις πόρτες, γιατί τα παπαγαλάκια δεν είναι σαν τα καναρίνια, πειράζουν και παίζουν, είναι περίεργα και είναι εύκολο να αποδράσουν από ένα ελλιπώς ασφαλισμένο κλουβί. Είναι και πιο δυνατά σαν πουλιά.
 
χαχα το ξερω εχω ενημερωθει. Να ρωτησω και κατι αλλο; Αν π.χ επαιρνα ενα lovebird θα ηταν χαρουμενο και μονο του ή θα χρειαζοταν και ενα ταιρι;
 
Μπορείς να πάρεις και μοναχικό lovebird μην ακούς τους μύθους. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Αμα παρω ενα budgie απο μικρη ηλικια θα μπορω να το βγαζω εξω απο το κλουβι του και να τρωει απο το χερι μου σωστα;
 
Ευχαριστω πολυ Μαρια! Θα το διαβασω! Ενα budgie περιπου 3-4 μηνων μπορει να εκπαιδευτει ή χρειαζεται να ειναι μικροτερο;
 
Για να φύγει από την φροντίδα των γονέων πρέπει να είναι τουλάχιστον 3μηνών όχι μικρότερο. Από κει και πέρα το παίρνεις άνετα.
 
Καλησπερα! Το παρακατω κλουβι ειναι καλο και ανετο για 1 budgie

Εχει διαστασεις 43 × 31× 56 cm
 

Συνημμένα

  • CATALOGUE 2012_138-300x300.webp
    CATALOGUE 2012_138-300x300.webp
    7,9 KB · Προβολές: 46
Εχει διαστασεις 43 × 31× 56 cm
To μήκος και το βάθος δεν μας κάνουν είναι πολύ μικρές διαστάσεις για μπάτζι. Θες 55Χ45 περίπου και ύψος γύρω στο 65-70 αλλά θα δεχόμασταν το 56 αν οι δύο άλλες διαστάσεις ήταν ικανοποιητικές.
 
Back
Top