Φροντίδα Τι λιχουδιες να δωσω στο κοκατιλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mel

PB New Member
Εγγραφή
22 Απρ 2009
Μηνύματα
28
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας!
Θα ηθελα συνταγες για λιχουδιες για το παπαγαλινι μου!
 
Το καθε πουλι εχει την δικη του προσωπικοτητα και την δικη του προτιμηση στα φαγητα.
Η αποψη μου ειναι να του δωσεις ολα τα επιτρεπομενα φαγητα(λιχουδιες)και θα καταλαβεις πιο του αρεσει πιο πολυ.
 
Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ακομα εξημερωμενος. Εχει διαφορα να του τις βαζω στο μπολακι του αντι να το ταιζω με το χερι;(ενοω οτι θα χρησιμοποιησω τις λιχουδιες για να τον κανω να με εμπιστευτει, οποτε εχει διαφορα; )
 
Ε, έχει διαφορά! Αν του δίνεις την λιχουδιά με το χέρι σου το κάνεις να έρθει σε σενα για να πάρει τη λιχουδιά... έτσι σιγά-σιγά θα σε μάθει! 😉

Με το να του βάζεις τη λιχουδιά στο μπολάκι του δεν κερδίζεις τπτ γιατί δεν έχετε επαφή. :)
 
Ε, έχει διαφορά! Αν του δίνεις την λιχουδιά με το χέρι σου το κάνεις να έρθει σε σενα για να πάρει τη λιχουδιά... έτσι σιγά-σιγά θα σε μάθει! 😉

Με το να του βάζεις τη λιχουδιά στο μπολάκι του δεν κερδίζεις τπτ γιατί δεν έχετε επαφή. :)

Ναι αλλα επειδη δεν ειναι εκπαιδευμενος φοβαμαι μην με δαγκωσει! Και δαφκωνει πολυυυ δυνατα!
 
Το χέρι σου να το έχεις απ' έξω, αφού ακόμα σε φοβάται... μην φοβάσαι δεν θα σε δαγκώσει! 😉
 
Back
Top