Αναπαραγωγή Τι μετάλλαξη θα βγουν τα μικρά απο τα lovebirds μου;

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα.. Πριν καιρό απέκτησε ένα ζευγάρι love bird... Τους εκανα διατροφή. Και μια μέρα τα είδα που ζευγάρωναν... Τους έβαλα φωλιά την ίδια στιγμή.. Και ευτηχως. Γιατί την επόμενη το πρωί έκαναν το πρώτο αυγό. Σήμερα είχαμε το πέμπτο. Μου κάναν ένα ανά 2 μέρες... Θα ανεβάσω φωτό σε λίγο... Να σας πω ότι εκανα μια ωωσκοπηση σήμερα και το ένα ήταν γόνιμο, δεν τα ξαναπειραζω αφού υπάρχει εστω και ένα γόνιμο.. Αν και νομίζω ότι θα έχει και άλλα. Η ερώτηση μου είναι η εξής.. Τώρα το μόνο που τους δίνω είναι σπόρους και αυγοτροφη τις carnival... Και να σας πω ότι μόλις την βάλω μετά από 10 λεπτά εξαφανίζεται. Ο αρσενικός βγαίνει τρώει. Και μπαίνει μέσα στην φωλια και την ταιζεις.. Αυγοτροφη συνεχίζω;και γενικά ήθελα να ρωτήσω τι μεταλαξει θα βγουν τα πουλάκια..; Πρώτα ο Θεός..συγνώμη αν κούρασα..
 
γενικά ήθελα να ρωτήσω τι μεταλαξει θα βγουν τα πουλάκια..;

Απο το παραπάνω ποστ πώς θα μπορούσε κάποιος να αντλήσει πληροφορίες για να μαντέψει κάτι τέτοιο;
 
Ευχαριστώ πολύ... Παιδιά αυτά είναι τα πουλάκια.. Ο κίτρινος είναι ο αρσενικός και η πράσινη η θηλυκιά...
 

Συνημμένα

  • received_203832887592810.webp
    received_203832887592810.webp
    40,7 KB · Προβολές: 17
  • received_196138038495041.webp
    received_196138038495041.webp
    25,9 KB · Προβολές: 15
Θα σας γελάσω παιδιά, αν ήταν αρχέγονο το ένα θα ήξερα τι να απαντήσω. Εδώ ο πλέον κατάλληλος να απαντήσει είναι ο κύριος Γρηγόρης @inca1099 . Όταν το δει νομίζω θα μας δώσει μια ακριβής απάντηση 🙂
 
Το αρσενικό ειναι green ino (lutino) και το θηλυκο green cinnamon. Τα αρσενικά μικρά θα ειναι green/ ino/ cinnamon (πράσινα φορείς ίνο και κανελί) και τα θηλυκά μικρά θα είναι όλα green ino (όπως ακριβώς ο πατέρας τους)
Τα παραπάνω ισχύουν απο ότι βλέπουμε και όχι αν υπάρχει κάποιος φορέας πίσω απο το ζευγάρι
 
Xρονια πολλά σε όλους.. Να κάνω άλλη μία ερώτηση; Για τα lovebirds μου; Ενώ είχε σταματήσει στα 5 αυγά... Με 4 ενσπορα... Μετά από 4 μέρες έκανε και άλλο αυγό.. Το συμπέρασμα, σήμερα έχει φτάσει τα 8 αυγά... Τι γίνεται;
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Back
Top