Φροντίδα Τι μου προτείνετε για τις ψείρες στα κλουβιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης τονυ
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

τονυ

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
276
Πόλη
Κερατσίνι
καλησπερα ηθελα καμια γνωμη πρωτου παω να αγορασω καινουργιο αποπαρασιτοκτωνο. μεχρι τωρα εβαζα στις φωλιες φροντλαιν με καλα αποτελεσματα και στους πατους των κλουβιων ψειρωσκονη και σπρευ χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα τι μου προτεινετε για τα κλουβια;
 
καλησπερα ηθελα καμια γνωμη πρωτου παω να αγορασω καινουργιο αποπαρασιτοκτωνο. μεχρι τωρα εβαζα στις φωλιες φροντλαιν με καλα αποτελεσματα και στους πατους των κλουβιων ψειρωσκονη και σπρευ χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα τι μου προτεινετε για τα κλουβια;

Τα πουλιά τα έχεις σε εξωτερικό χώρο;
 
Αφού(τα εσωτερικά) δεν έρχονται σε επαφή με σπουργίτια και δεκοχτούρες
αυτό που σου λέει Λευτέρης είναι ότι πρέπει. Διάβασε προσεκτικά την δοσολογία του και να την εφαρμόζεις κατα γράμμα.
Chevi-tren
 
:) Καλημέρα! Εγώ χρησιμοποιώ για το κλουβί αλλά και για τα παπαγαλάκια ένα προϊόν της εταιρίας Λυδία, που λέγεται Repeli Neem Bird Spray, για ψείρες και ακάρεα των πτηνών. Είναι οικολογικό και δεν περιέχει χημικές, βλαβερές ουσίες για τα πουλιά και μυρίζει ευχάριστα.
Το τηλέφωνο της εταιρίας είναι 210-6728802 για να σας πουν τη διεύθυνση του κοντινότερου pet shop που μπορείτε να τα βρείτε. Είναι πολύ εξυπηρετικοί!
Ελπίζω να σου φανεί χρήσιμη η πληροφορία.
Ντίνα
 
Back
Top