Ασθένειες Τι μπορεί να έχει η καρδερίνα μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kost
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kost

PB New Member
Εγγραφή
29 Δεκ 2020
Μηνύματα
15
Πόλη
Nùrnberg
Τι μπορεί να έχει η καρδερίνα μου;

4FF04E8E-183E-4D24-8248-D69C2C714251.jpegKalimera pios mpori
 
Αν εννοείς την περιοχή γύρω από τα μάτια που φαίνεται ότι υπάρχει απώλεια φτερών είναι σίγουρα δείγμα αρρώστιας ή μόλυνσης, καλό θα είναι να επισκευτείτε ένα Κτηνίατρο με γνώσεις στα πουλιά.
Κάντε μια διερέυνηση πρώτα τηλεφωνικά γιατί έχω την εντύπωση πως στην Γερμανία απαγορεύεται η κατοχή άγριων πουλιών.
 
Ότι. Απαγορεύεται απαγορεύεται αλλά εγώ έχω χαρτιά τα έχω δηλωμένα γι’ αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα την Δευτέρα που θα ανοίξουν γιατί θα πάω ευχαριστώ
 
Μέχρι τη Δευτέρα λοιπόν αν δεις ότι το πουλί πνέει τα λοίσθια, ότι δλδ η εξέλιξή του είναι ραγδαία, καλό θα ήταν να του δώσεις σάκχαρα, π.χ. δεξτρόζη στο νερό (από φαρμακείο) και να το έχει σε ζέστη (ακόμα και 38 βαθμοί με τη βοήθεια λάμπα πυρακτώσεως αν δεν έχεις την αντίστοιχη των ερπετών,, η λάμπα κοντά στη στενή πλευρά του κλουβιού ώστε αν κάνει πολλή ζέστη το πτηνό να πάει στην άλλη πλευρά, και θερμόμετρο ανάμεσα στη λάμπα και στο κλουβί, ώστε να μην ανέβει πολύ η θερμοκρασία).
Θα μας ήταν ευχάριστο να μας ενημέρωνες για την (καλή) εξέλιξη.
Καλή Ανάρρωση!
 
@ianos Εγώ το έχω έξω πρέπει να το βάλω μέσα ε στο σπίτι και με την λάμπα έχω λάμπα την κόκκινη το κόκκινο χρώμα ξέρεις ευχαριστώ πολύ
 
Μηπος μπορητε να μου στηλεται μια φοτο. Με το φαρμακο. Για να δο αν έχει στην γερμανια. Εδο μπρεπι να ειναι διαφορετικο
 
Μηπος μπορητε να μου στηλεται μια φοτο. Με το φαρμακο. Για να δο αν έχει στην γερμανια. Εδο μπρεπι να ειναι διαφορετικο
Ποιο φάρμακο; Τη δεξτρόζη εννοείς; Δεξτρόζη = Rechte Seite. Αλλά δεν πρόκειται για φάρμακο, παρά για διάλυμα σακχάρων για να πάρει ενέργεια το πουλί.
 
@kost , κοίτα στο ποστ 7 για τη δεξτρόζη. Τώρα για το αν σου είπαν για άλλο φάρμακο, δεν ξέρω και ούτε μπορώ να συστήσω φάρμακα
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@ianosαφτο οκ ευχαρηστο πολλη. Θα ΠΑΟ να παρο
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Φιλαράκι καλημέρα με την καρδερίνα ήτανε όλα OK έφτιαξε σας ευχαριστώ όλους που με δώσατε καλές συμβουλές να ΣτΕ καλά καλές γιορτές και ότι επιθυμείτε. Και πάλι 1000 ευχαριστώ
 
Πριν σε ρώτησα για τη διάγνωση του γιατρού και για τη θεραπεία και ο Σπύρος σε ρωτά για το αν το πουλί τρέφεται με κανναβούρι μόνο, στα οποία δεν μας δίνεις απάντηση
 
@kostολλα καλλα Καλημερα. Το ξερο ότι ειναι μόνο με ξαναβούρη Bindehautentzündung αφτην την πάθηση ειχαι
 
Το ξερο ότι ειναι μόνο με ξαναβούρη


Μήπως να το κοιτάξεις αυτό;

Εδώ μίγματα για ιθαγενή με 3000 σπόρους και ούτε καν πλησιάζουν τη διατροφή τους και εσύ πας μόνο με καναβούρι;

Μου θυμίζει ελληνική επαρχία τη δεκαετία του '80, αποκλείεται κοτζάμ Γερμανία να είναι τόσο πίσω σε αυτόν τον τομέα...
 
φλόγωση της μεμβράνης των βλεφάρων, μου βγάζει η αυτόματη μετάφραση. Αυτό μου φαίνεται σύμπτωμα, όχι ασθένεια.
Αν συνεχίσεις με σκέτο κανναβούρι, σε λίγο καιρό το πουλί θα έχει σοβαρά προβλήματα υγείας, έως και θα πεθάνει. Είναι σαν να τρως εσύ μόνο μπέικον.
 
Back
Top