Αναπαραγωγή Τι μπορει να ευθύνεται για το μεγαλο ποσοστό κλούβιων αυγών;

Κατάσταση
Κλειστό.
To thetis poli genika , para pola mporoun na efthinonte gia na parris mia apantisi apo kapion tha prepi na kseri osi tin proetimasia pou ekanes ke tixon allages kathos kr tin istoria ton poulion.
Rikse mia prosektimi matia sto foroum polla exoun ipothi , des ti den ekanes i ti ekanes lathos me alla logia DOULEPSE me tin ektrofi sou
 
to να ψαχνω μεσα στο φορουμ μου ειναι απιστευτα δυσκολο!

αν θες να μου πεις 5 πραματακια θα σου ειμαι υπόχρεος.
 
Να κάνεις σωστή προετοιμάσία για να πυρώσουν τα πουλιά, να δεις τον αρσενικό αν έχει πουπουλα στο σημείο του και αν είναι να το κουρέψεις με πολύ προσοχή. Να τους δίνεις αυγο βρασμένο πάρα πολύ καλά και μήλο και φυσικά να δεις αν το ζευγάρι ζει αρμονικά
 
ολα αυτα ειναι οκ !

εχω 12 ζευγαρια και απο αυτα εχουν αποτέλεσμα τα 4 ,ζουν σε κλουβια του κουικο
αυτα τα ασπρα τα πλαστικα ξέρετε ετσι; Για ολα εκανα την ιδια προετοιμασία 😡
 
Τα κούρεψες; Βλέπω ότι έχεις gloster. Το κούρεμα της υπόφυσης είναι απαραίτητο για την αναπαραγωγή.
 
Agapite fle ASLIHAN , sou ine diskolo na psaksis plirofories sto foroun gia ena problima pou antimetopizis stin ektrofi sou?.
Tha prepi na ise evgnomon gia tin plirofories pou mporis na bris edo dapanontas elaxisto xrono MELETONTAS TIS PLIROFORIES KATHOS KE TO TI SINBENI SE ANALOGES PERIPTOSIS SE ALLOUS EKTROFIS.
An sou ine diskolo esena na bris tis plirofories POU IDI INE KATEGRAMENES mas ine ke emas diskolo na epanalabanoume ton eafto mas.
An esi den thelis na to kanis gia tin ektrofi sou pios ine o logos na to kani kapios allos gia esena.
Ke epidi milame gia xombi me zontanous organismous DEN IPARXOUN KONSERBA , iparxi mia ke monadiki ASXOLISOU , KATEGRAPSE , MATHE
 
κακος που επετρεψα σε καποιον φιλο να χρησιμοποιεί τον λογαριασμό μου εδω

στο forum και να κανει καποιες ερωτησεις που τον απασχολουν και την πληρωνω

εγω! 😡

συγνωμη εκ μερους μου
 
επετρεψα σε καποιον φιλο να χρησιμοποιεί τον λογαριασμό μου εδω
Δεν βλέπω το λόγο για τον οποίο θα έκανε κάποιος αυτό το λάθος.
Άλλωστε η εγγραφή στο forum είναι δωρεάν !

;(Πάντως και ο "φίλος" σου, το "ατονικό" σύστημα γραφής ακολουθεί.);
 
κακος που επετρεψα σε καποιον φιλο να χρησιμοποιεί τον λογαριασμό μου εδω
Πολύ κακώς όντως...

Φρόντισε μόνο να μην ξανασυμβεί γιατί αν υπάρξει έστω και η παραμικρή ένδειξη - υποψία στο μέλλον, δεν θα μπορεί πλέον κανείς σας να χρησιμοποιεί το λογαριασμό αυτόν.
Όροι Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας του PetBirds Forum είπε:
Λογαριασμοί Μελών
Κάθε Μέλος του PetBirds δικαιούται να κατέχει και να χρησιμοποιεί ένα λογαριασμό τον οποίο θα χρησιμοποιεί αποκλειστικά ο ίδιος για τις δραστηριότητες του εντός της ιστοσελίδας. Απαγορεύεται αυστηρά η δημιουργία δεύτερου λογαριασμού από το ίδιο Μέλος.

Παράβαση Κανόνα:
Απαγόρευση πρόσβασης (ban) στο δεύτερο λογαριασμό και προσωπικές συστάσεις στο μέλος που τον δημιούργησε. Ενδέχεται να επιβληθεί απαγόρευση πρόσβασης (ban) ακόμη και στον κύριο λογαριασμό του Μέλους, η οποία θα εξαρτάται από τη φύση της παράβασης.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top