Γενικά Τι μπορω να καταλαβω απο το δαχτυλιδι;

giannakis

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
23
Πόλη
Αθήνα
εκτος απο την ηλικια τι αλλο μπορω να καταλαβω απο το δαχτυλιδι;
 
Από το δαχτυλίδι συλλόγου μπορείς να δεις το έτος γέννησης του πουλιού, τον αύξων αριθμό του, τον κωδικό του εκτροφέα, την χώρα προέλευσης...
 
εγω απο το καναρινι μου εχω ξεχωριει μονο την χωρα προελευσεισ και την ηλικια τα αλλα που ειπες τι ειναι;
 
Γράψε μας αν θες τι διαβάζεις πάνω στο δαχτυλίδι και θα σου πούμε τι σημαίνει το καθετι
 
Ο αύξων αριθμός του πουλιού είναι ο αριθμός του πουλιού... Το κάθε πουλι έχει τον αριθμό του.
Ο κωδικός του εκτροφέα είναι τα στοιχεία του εκτροφέα με τα οποία μπορείς να τον βρεις και να επικοινωνήσεις μαζί του.
 
NB=Ολανδια
07=ετος γεννησης(2007)
VJ64=νομιζω κωδικος εκτροφεα!
 
Το ΝΒ είναι η χώρα προέλευσης ( Ολλανδία)
Το 2007 είναι η χρονολογία γέννησης.
Το VJ 64 είναι ο κωδικός του εκτροφέα.

Μηπως υπάρχουν και άλλοι αριθμοί που δεν τους διάβασες; Αν ναι, αυτοι θα αναφέρονται στον αυξοντα αριθμό του πουλιού.
 
Ο αυξων αριθμός του πουλιού.:)
Πέρα απο την χωρα προέλευσης, την χρονολογια γεννησης και τον κωδικό τους εκτροφέα που χρειάζεται σε περίπτωση που αναζητάς πληροφορίες για το πουλί σου, τα υπόλοιπα δεν σημαινουν κατι ουσιαστικο για σενα.
 
Οτι είναι το 39ο πουλί του συγκεκριμενου εκτροφέα:)
 
Απορία:
Πως ξεχωρίζει ο εκτροφέας απο τον ΣΥΚΒΕ με τον εκτροφέα απο τον σύλλογο με τα Τιμπράντο; Και οι δύο κωδικό Τ έχουν.
 
Απορία:
Πως ξεχωρίζει ο εκτροφέας απο τον ΣΥΚΒΕ με τον εκτροφέα απο τον σύλλογο με τα Τιμπράντο; Και οι δύο κωδικό Τ έχουν.
Εχουν διαφορετικο κωδικο οποσπονδιας στην οποια ανηκουν.
ΕΟΟ & ΠΟΟ ( FPO )
 
Απορία:
Πως ξεχωρίζει ο εκτροφέας απο τον ΣΥΚΒΕ με τον εκτροφέα απο τον σύλλογο με τα Τιμπράντο; Και οι δύο κωδικό Τ έχουν.

Ο σύλλογος με τα Τιμπράντο αν θυμάμαι καλά δεν είναι ενταγμένος σε κάποια ομοσπονδία, οπότε τα αρχικά της ομοσπονδίας λείπουν απο την κωδικοποίηση εν αντιθέστη με τον ΣΥΚΒΕ που είναι στην ΕΟΟ.
 
Ο σύλλογος με τα Τιμπράντο αν θυμάμαι καλά δεν είναι ενταγμένος σε κάποια ομοσπονδία, οπότε τα αρχικά της ομοσπονδίας λείπουν απο την κωδικοποίηση εν αντιθέστη με τον ΣΥΚΒΕ που είναι στην ΕΟΟ.
Σωστο κι αυτο, δεν το ειχα υπ' οψην
 
Back
Top