Διατροφή Τι μπορώ να βάλω στο lovebird μου;

Καλησπέρα μπορείς να δίνεις στο πουλάκι όλα τα επιτρεπόμενα φρούτα και λαχανικά Και αυγό πολύ καλά βρασμένο 1 με 2 φορές την Εβδομάδα. Καλό θα ναι να τα ξεκινήσεις ούτως ώστε να μάθει να τα τρώει. Φρέσκο νερό καθημερινά και ύπνο με τη Δύση και θα είστε μια χαρά!
 
User23658 είπε:
Καλησπέρα μπορείς να δίνεις στο πουλάκι όλα τα επιτρεπόμενα φρούτα και λαχανικά Και αυγό πολύ καλά βρασμένο 1 με 2 φορές την Εβδομάδα. Καλό θα ναι να τα ξεκινήσεις ούτως ώστε να μάθει να τα τρώει. Φρέσκο νερό καθημερινά και ύπνο με τη Δύση και θα είστε μια χαρά!
Τέλεια αν σας είναι εύκολα ποια ακριβώς είναι τα επιτρεπόμενα λαχανικά και φρούτα;
 
 
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να δίνω αυγά φρούτα και λαχανικά στην παπαγαλινα μου, δεν έχει κλείσει χρονο ακόμα... 3 μηνών είναι τι μπορώ να του βάλω;

Και αργησες κατα την γνωμη μου, δεν ξερω απο ποια πηγη προερχεται αυτη η λανθασμενη πληροφορια οτι πρεπει να χρονισουν τα πουλακια για να ανοιξει το σιτηρεσιο τους.
 
Και αργησες κατα την γνωμη μου, δεν ξερω απο ποια πηγη προερχεται αυτη η λανθασμενη πληροφορια οτι πρεπει να χρονισουν τα πουλακια για να ανοιξει το σιτηρεσιο τους.
Πολλές φορές το ακούσαμε αυτό Τελικα. Δε πειράζει είμαστε εδώ μια τελεια ομαδα για να δίνουμε σωστές πληροφορίες.. 😊
 
198713FF-3199-4274-A0AD-47F8EFCB3FD5.webp
αυτή είναι η μικρη μου ήρα την λένε και απλά ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι τα αυγά δεν κάνουν καλό και ότι υπάρχουν φρούτα που τα δηλητηριάζουν καιθέλω να τρώει μόνο τα σποράκια να τρώει καικάτι διαφορετικό
[automerge]1585126595[/automerge]
198713FF-3199-4274-A0AD-47F8EFCB3FD5.jpeg
αυτή είναι η μικρη μου ήρα την λένε και απλά ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι τα αυγά δεν κάνουν καλό και ότι υπάρχουν φρούτα που τα δηλητηριάζουν καιθέλω να τρώει μόνο τα σποράκια να τρώει και κάτι διαφορετικό επίσης κάτι λίγο άκυρο με το θέμα της διατροφής, γιατί μαδάει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι κούκλα! Φτου φτου! Το αυγό έχει πολλές βιταμίνες αλλά πάντα σφιχτοβρασμενο.. συγγνώμη μα ποιος τα λέει αυτά; Υπάρχουν κάποια είδη φρούτων και φυτών που απαγορεύονται. Δες προσεκτικά τη λίστα και δώσε στη μικρή σου όσα περισσότερα μπορείς!
 
User23658 είπε:
Είναι κούκλα! Φτου φτου! Το αυγό έχει πολλές βιταμίνες αλλά πάντα σφιχτοβρασμενο.. συγγνώμη μα ποιος τα λέει αυτά; Υπάρχουν κάποια είδη φρούτων και φυτών που απαγορεύονται. Δες προσεκτικά τη λίστα και δώσε στη μικρή σου όσα περισσότερα μπορείς!
τελεια τελεια, ετσι ειχαν πει ενταξει τωρα το καταλαβα. Γιατι μαδαει; φταιει κατι στην διατροφη;
 
User23658 είπε:
Τι εννοείς μαδαει; Βλέπεις κάποια φτερά; Κάποια πούπουλα; Κενά στο σώμα;
βλεπω πουπουλα πολλα συνεχεια και οταν πεταει της φευγουν μερικες φορες
 
Οι παπαγαλοι και τα παπαγαλοειδη δεν ειναι σαν τα καναρινια, περνανε περισσοτερες απο μια πτερορροια το χρονο.
Ονομαζεται ελλειπτική πτερορροια.

Αυτο ισχυει αν οντως ειναι ικανος ο αριθμος των φτερων που βλεπεις που να παραπεμπει σε ελλειπτικη και δεν ειναι τα τυπικά πουπουλακια που παντα φευγουν στον καλλωπισμό.
 
Back
Top