Αναπαραγωγή Τι να κάνω για την αναπαραγωγή και τι τροφή χρειάζονται τα lovebirds μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης rafaellos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

rafaellos

PB New Member
Εγγραφή
2 Μαρ 2019
Μηνύματα
18
Πόλη
Λάρνακα
καλησπερα σας! Εχω 2 love birds και θελω να ρωτησω για αναπαραγωγη τι πρεπει να κανω και τι τροφη χρειαζονται!
 
Καλησπέρα! Αυτή την στιγμή ποια τροφή τους παρέχεις; Τι ηλικία έχουν τα πουλιά; Είσαι σίγουρος ότι είναι αρσενικό και θηλυκό?
[automerge]1551642075[/automerge]
[automerge]1551642746[/automerge]
οχι δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αρσενικο και θηλυκο! Ειναι περιπου τεσσαρων μηνων μου ειπε. ηλιοσπορους με κατι αλλα σπορακια!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αααχ... Ας τα πάρουμε από την αρχή! Αρχικά είναι πάρα πολύ μικρά σε ηλικία πράγμα που δεν τους επιτρέπει να μπουν σε αναπαραγωγή, μετά από 1+ χρονο. Δευτερον και αρσενικό και θηλυκό να είναι πως είσαι σίγουρος ότι δεν είναι αδέλφια; Επιπλέον ο ηλιοσπορος σε συνδιασμο με την χύμα παπαγαλινη θεωρείται ακατάλληλο για μόνιμη τροφή. Θα ψάξεις και θα πάρεις μια συσκευασμένη τροφή μιας καλής εταιρίας! Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες;
 
Mμμμ μάλιστα! Πρόκειται για δύο blue masked lovebirds!
Φιλική συμβουλή! Άσε την ανάπαραγωγη προς το παρόν και ασχολεισου καλύτερα με την καλύτερη διαβίωση τους!
 
Αρχικά, όπως σωστα είπες πρέπει να τους πάρεις ένα μεγαλύτερο κλουβί! Δεύτερον να τους αγοράσεις μερικά παιχνιδάκια για να ασχολούνται! Τέλος θα πρέπει να αντικαταστήσεις αυτή την τροφή με κάποια συσκευασμένη!
 
Αρχικά, όπως σωστα είπες πρέπει να τους πάρεις ένα μεγαλύτερο κλουβί! Δεύτερον να τους αγοράσεις μερικά παιχνιδάκια για να ασχολούνται! Τέλος θα πρέπει να αντικαταστήσεις αυτή την τροφή με κάποια συσκευασμένη!
[automerge]1551646995[/automerge]
οκ! Ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου και τις συμβουλες σου! Καλο βραδυ να εχεις!
 
Back
Top