Ασθένειες Τι να κανω, εχει τα ιδια συμπτωματα και η καναρα;

Εγγραφή
2 Ιαν 2015
Μηνύματα
189
Πόλη
Λευκάδα
Πριν απο μια εβδομαδα σας ειπα οτι πεθανε το αρσενικο μου καναρι.. Σημερα βλεπω τα ιδια συμπτωματα να κανει και η καναρα. Γιατι πως θα το καταπολεμησω και θα την σωσω επισης την κραταω σε ''καραντινα'' απο το καινουριο αρσενικο που εχω... Η βοηθεια σας ειναι σημαντικη!
ΥΓ: Συμπτωματα:φουσκωνει, δεν κουνιεται, δεν κελαιδαει (αυτο το λιγο που κανουν τα θυληκα) τρεμει και ανοιγοκλεινει τα ματια της το μονο που κανει ειναι να τρωει και να πινει νερο τιποτα αλλο!
 
Πριν απο μια εβδομαδα σας ειπα οτι πεθανε το αρσενικο μου καναρι
Από τι; Τι είχε;

ΥΓ: Συμπτωματα:φουσκωνει, δεν κουνιεται, δεν κελαιδαει (αυτο το λιγο που κανουν τα θυληκα) τρεμει και ανοιγοκλεινει τα ματια της το μονο που κανει ειναι να τρωει και να πινει νερο τιποτα αλλο!
Αυτό δεν έπρεπε να είναι το Υ. Γ. αλλά το κυρίως μήνυμα. Το πουλάκι είναι σοβαρά άρρωστο. Δυστυχώς χωρίς υλικό (φωτογραφίες κοιλιάς, περιττωμάτων) δεν μπορούμε ούτε καν να υποψιαστούμε για το τι έχει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κοιτα σημερα ειναι πολυ καλυτερα τωρα το αρσενικο μου απο τα ιδια συμπτωματα που ειχε και η καναρινα. Τωρα απο αλλαγη περιβαλλοντος απο καθαριοτητα (αν και τα καθαριζω πολυ τακτικα) το οτι της βαζω φρεσκα λαχανικα και φρουτα που ειναι απο το ψυγειο; Τι να πω δεν ξερω
 
το οτι της βαζω φρεσκα λαχανικα και φρουτα που ειναι απο το ψυγειο;
Όχι, δεν είναι αυτός ο λόγος. Αν έχεις όμως αμφιβολίες, μπορείς να τα αφήνεις για λίγη ώρα εκτός ψυγείου και να τα δίνεις μετά.
 
Γιάννη ανέβασε μας φώτο του καναρινιού. Το στέρνο του την κοιλιά τις κουτσουλιές του. Βοήθησε μας για να σε βοηθήσουμε!
 
Μηπως πινει πολυ νερο ισος να εχει τυφο (αβολο και δυσκολη περιπτωση);
 
Back
Top