Γενικά Τι παπαγάλο μου προτείνετε (δουλεύω νύχτα)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης davide
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

davide

PB Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καταρχην χαιρετω ολο το forum και συνχαιρω ολα τα ατομα που ασχολουνται με τα πουλια και δημιουργησαν αυτο το ομορφο και ενημερωτηκο τοπο. Θελω να κανω μια -δυο ερωτησεις σαν λιγο ασχετος προς καποιους ισως πιο γνωστες. Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος παπαγαλου εχω κατσει και εχω διαβασει ολες τις παραπομπες που πιθανον να βαλετε στο topic αλλα η ερωτηση μου η κυρια ειναι η δουλεια μου ειναι νυχτα σε hotel πραγμα που σημαινει οτι το πρωι κοιμαμαι μεχρι το μεσημερι και μετα βλεπουμαι με τι θα ασχολουμαι.χρονος υπαρχει αλλα το δικο μου ωραριο μπορει να προσαρμοστει σε ενα πουλι (εχω διαβασει τα παντα υπνο... Κτλ)και αν το φερνω στην δουλεια μου ποσο μπορει να το επηρεασει το ξενυχτι μαζι μου και η συνεχη μετακινη σπιτι-δουλεια σχεδον σε καθημερινη βαση εδω να τονισο οτι λογο της θεσης θα εχω ενα πληρη 7ωρο να ασχολουμαι με αυτο. Και τελος λαμβανοντας τον παραγοντα που σας εγραψα τι παπαγαλο προτινεται εσεις για ενα πακετο των 300ευρω
 
Δε νομιζω οτι μπορει ενας παπαγαλος να ξενυχταει, αφου εχεις διαβασει τα σχετικα ποστ, θα ξερεις οτι χρειαζονται ενα σταθερο ωραριο υπνου, κ δε γινεται να κανεις τη νυχτα μερα...
Αφου οταν θα λειπεις θα κοιμαται, μπορεις το πρωι να του βαζεις μουσικη ή ΤV για παρεα κ το απογευμα να ασχολεισαι εσυ μαζι του, ομως οχι οποτε κ αν εχεις χρονο, χρειαζεται καθημερινη ασχολια μαζι του
Καλη επιτυχια στην επιλογη σου! 🙂
 
Back
Top