Φροντίδα Τι πρέπει να κάνω για να εκπαιδεύσω το Ring Neck μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης yontas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

yontas

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Ηράκλειο
Γειά σας είμαι ο Κωνσταντίνος και πήρα ενα παπαγαλάκι Ring Neck και το όνομα του είναι Φαίδρα... Την πήρα πριν 4 μέρες.. Θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να την εκπαιδεύσω να βγαίνει έξω απ το κλουβί της.. Και πόσο καιρό θα μου πάρει η εκπαίδευση της... Και οποιαδήποτε άλλη συμβουλή καλοδεχούμενη..
 
καλως ηρθες στο φορουμ καταρχας ειναι πολυ νωρις για το πουλακι ακομα θα πρεπει να του δωσεις χρονο να εξικιωθει με το καινουριο περιβαλλον κ σιγα σιγα να του δινεις απο εξω απο το κλουβι λιχουδιες οταν θα αρχισει να τρωει μετα θα βαζεις κ το χερι σου μεσα στο κλουβι
 
Καλημερα Κωνσταντινε!
Καταρχας ποσο ειναι η Φαιδρα σου, εχει δαχτυλιδακι;
Να ξερεις οτι ειναι πολυ εξυπνα τα ringneck και εχουν ιδιαιτερο χαρακτηρα!
Να την χαιρεσαι!
 
Σας ευχαριστώ... λοιπών ιωάννα απ ότι μου έχουν πει στα Θυληκά δεν είναι τόσο έντονο το δαχτυλιδάκι στο λαιμό σε σχέση με τα αρσενικά.. στο στάδιο που είναι τώρα ίσα ίσα που το διακρύνεις...
 
Ναι στα θηλυκα δεν εμφανιζεται δαχτυλιδι!
Αρα να υποθεσω πως ειναι σχετικα μικρη σε ηλικια;
Ειχα και εγω ringneck,το ειχα αγορασει απο πετ σοπ και δεν ηταν ημερο.
Εσενα ειναι ταϊσμενο απο ανθρωπο η απο χερι;

Επισης ειναι μικρο ακομα το διαστημα που την εχεις,θα πρεπει να συνηθισει το χωρο της αλλα και εσενα!
 
Κοιτα δεν μου φένεται άγριο γιατί όταν το αφήνω μόνο του δεν κάνει φασαρία και όταν πηγάινω κοντά του απλα μου γυρνάει την πλάτη κα αυτό μου φαίνεται λογικό απ την στηγμή που είναι αρχή ακόμα.. Αν είναι ταϊσμένοαπο χερι δεν ξέρω αλλά ούτε κ μου φαίνεται να είναι.. Όταν το πήρα του έβαλα ενα καθρεπτάκη ελπίζω να του κάνει καλό?μέχρι στηγμής δεν δείχνει να έχει πρόβλημα μ αυτό.. Και κάτι ακόμα ποσο ζουν;
 
Back
Top