Φροντίδα Τι πρέπει να ξέρω για τα parrotlet;

Μάικ 1908

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαρ 2020
Μηνύματα
359
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα και πάλι. Δεύτερο ποστ σε λίγα λεπτά. Συγνώμη αν κουράζω αλλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν την αγορά πάροτλετ. Έχω διαβάσει πάρα πολλά άρθρα για τα παροτλετ όπως και βίντεο. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω για τα παροτλετς παραπάνω; Ξέρω στο κλουβί του έχω 3 μπολακια.. Στο ένα θα βάζω την βασική τροφή, στο άλλο φρουτάκια κτλπ μέχρι να μάθει έξω και στο άλλο θα βάζω ή grill μαζί με κάρβουνο ή αυτό το μείγμα με πιπεριά τσίλι, καρότο και κολοκύθισπορο (αν μπορείτε απαντήστε μου στην παρουσίαση της μικρής). Σουπικοκκαλο ΠΆΝΤΑ με την βάση που αγόρασα, φρέσκο νεράκι καθημερινά μια φορά.. Έχετε να μου πείτε κάτι άλλο; Κάτι που να προσέξω; Ευχαριστώ
 
. Και στο άλλο θα βάζω ή *grill μαζί με κάρβουνο.. Έχετε να μου πείτε κάτι άλλο; Κάτι που να προσέξω; Ευχαριστώ

Βασικά να χαλαρώσεις...όλα καλά θα πάνε!
Πρώτο και κύριο είναι να μην φτάσεις να το ενοχλείς με το άγχος και την αγωνία σου.
Να σέβεσαι τη διάθεσή του, διότι αλλιώς δεν θα έχει ποτέ διάθεση να έρθει και ν'ασχοληθεί μαζί σου.
Να έχεις σταθερότητα στη συμπεριφορά σου απέναντι του, ηρεμία, υπομονή.
Όλα αυτά αφορούν όλα τα πουλιά (και όχι μόνο).
* α! Και μη βάλεις grill με κάρβουνο αλλά γκριτ με καρβουνάκι, έτσι; 😂👍
 
@Tony Forpus δεν κατάλαβα αν το μπράβο σου ήταν ειρωνικό.. Τέλος πάντων. Νομίζω φυσιολογικό είναι να έχω αγωνία. Τέλος πάντων
 
Παντως Κωστα αν η ηλικια που εχεις δηλωσει στο προφιλ σου ειναι σωστη, μπραβο σου γιατι εχεις ενθουσιασμο μικρου παιδιου!

Ααα! Δεν τα γνώριζα αυτά!🤔😊
Κώστααα! @Ροξ και Λάκης κόψε τα ''κυρία'', σκέτο Σίσσυ παρακαλώ! 😁😜😀!
 
Όλα καλά θα πάνε Κώστα... Έτσι ήμουν κι εγώ φουλ ενθουσιασμό και δεν σου κρύβω ότι πέρασε ένας χρόνος και κάτι μήνες και ο ενθουσιασμός ο θαυμασμός και η λατρεία μου για το μικρό τέρατα κι (παροτλετ) απλά αυξάνεται... Περιμένω πως κ πως κάθε μέρα να γυρίσω από την δουλειά και μην σου πω ότι ο μόνος που με περιμένει πως κ πως είναι ο Τζιμακος μου... Ούτε τα παιδιά μου έτσι... 😂
 
Back
Top