Γενικά Τι πρέπει να προσέξω για το "ουρανοκατέβατο" καναρίνι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
Καλημέρα πάλι η ίδια κατάσταση μόλις άνοιξα λίγο τις πορτες τσουκ κ άλλο καναρινι μέσα τι στο καλό συνενοημενα είναι; Η κάποιος μην τον χαρακτηρίσω τα αφήνει ελεύθερα.. Ανεβάζω κ φώτο νομίζω έχει λίγο δοιαρια τ κάνω; .

2015-01-07_09.56.17.webp
 
Άντε, καλότυχο να είναι κι αυτό, να σου ζήσει!
 
Κρατα καραντινα σε τετοια πουλια που μπαινουν ξαφνικά στο χωρο των πουλιων σου. Τυχερο ηταν με τετοιο κρυο που βρηκε το σωστο μερος να τρυπωσει για να βρει φαγητο. 😉
 
Και το ρύζι δίπλα στην μπριζολα μου ωραία..😀 ευχαριστώ.. Αα και για όποιον διαβάσει μελλοντικά το νερό το αφήνουμε να κρυώσει δεν το δίνουμε έτσι στο πουλάκι...
 
Αααχ είναι μια γλύκα! Να το χαίρεσαι Παναγιώτη! :D

Σκορδονερο πιστεύω θα το βοηθούσε πολύ! Όπως και τσάι βοτάνων! Πάντως εξωτερικά φαίνεται υγιέστατο και πολύ φιλικό! Και πάλι να το χαίρεσαι!
 
Εννοείται κρατάω μα την τελευταία εβδομάδα έχουν μπει δύο καναρίνια έτσι... Και τα δύο κοινά... Το συγκεκριμένο πρέπει ν είναι θυλικο..
Για θηλυκό μου δείχνει... καλού κακού άνοιξε τα παράθυρα πιο τακτικά... Δεν ξέρεις ποιο θα έρθει...
 
Να σαι καλά ναι είναι πολύ ήρεμο.. Θα του βάλω κάτι από αυτά θα αποφασίσω... Μπορεί όμως να είναι και από την ταλαιπωρία που πέρασε ποιος ξέρει το έτρωγε πριν φύγει, άα έχει μια μικρή απώλεια φτερών πίσω στο κεφάλι μάλλον από μάχες. Γιάννη θυληκο είναι ναι... Εεε θα τα ανοίγω ποιο συχνά. Απολογισμός τρία κοινά θυληκα έναν κοινό αρσενικό... Θα τα βάλω για αναπαραγωγή και θα χαρίσω απογόνους σε άτομα που θέλουν ν ξεκινήσουν.η απλά θέλουν κάποιο πουλάκι συντροφιά. Κ θα γίνει μέσω του Pet birds
 
Bράσε λίγο ρύζι και το νερό (ρυζόνερο) βάλτο στην ποτίστρα του.
Αυτό κάνουν και στα μωρά. Καλή ιδέα.

Αααχ είναι μια γλύκα! Να το χαίρεσαι Παναγιώτη! :D

Σκορδονερο πιστεύω θα το βοηθούσε πολύ! Όπως και τσάι βοτάνων! Πάντως εξωτερικά φαίνεται υγιέστατο και πολύ φιλικό! Και πάλι να το χαίρεσαι!
Το σκορδόνερο ήταν το μοναδικό φάρμακο στα περιστέρια και στις κότες στο χωριό μου.
 
Back
Top