Γενικά Τι πρεπει να αποφυγω.

Αθηνα

PB New Member
Εγγραφή
19 Ιουλ 2008
Μηνύματα
26
Πόλη
Αθήνα
Γεια σε ολους! Πριν απο κατι μηνες αγορασα ενα μωρο κοκατιλ (φαινεται στη φωτογραφια). Ολα πηγαιναν καλα μεχρι που λιγες μερες πριν αρρωστησε, εκανε εμετους και κοιμοταν ολη την ωρα. Το πηγαμε στο γιατρο εγκαιρα ευτυχως και η διαγνωση ηταν πνευμονια. Της δωσαμε αντιβιωση και τροφη ετρωγε μονο απο τη συριγγα γιατι ηταν πολυ αδυναμη για να μπορεσει να δαγκωσει. Επειτα ανακαλυψαμε οτι την πνευμονια την αρπαξε ενα βραδυ που, επειδη καθομασταν στο μπαλκονι και αυτη αρνειται να κατσει ηρεμα αν δε μας βλεπει, τη βγαλαμα κι αυτην εξω μαζι μας. Δε φανταστηκαμε οτι θα την πειραζε εκεινο το δροσερο αερακι. Μετα μαθαμε ποσο ευαισθητα ειναι. Για να μην τα πολυλογω, απο τοτε τρομαξαμε ολοι μας πολυ και θα ηθελα για αυτον τον λογο να μου πειτε (οποιος ειδικευεται στα κοκατιλ😛) τι δεν πρεπει να κανω και τι πρεπει να προσεχω. Καθε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη. =)
 
Επειτα ανακαλυψαμε οτι την πνευμονια την αρπαξε ενα βραδυ που, επειδη καθομασταν στο μπαλκονι και αυτη αρνειται να κατσει ηρεμα αν δε μας βλεπει, τη βγαλαμα κι αυτην εξω μαζι μας.


Ευτυχως που ολα πηγαν καλα!
Εχω μια ερωτηση...
Τι εποχη εγινε αυτο;
 
Λογικα ηταν στο ρευμα εκει που την βαλατε;
Γιατι τετοια εποχη το βραδυ εχει ζεστουλα...
Αναλογως βεβαια και την περιοχη...
 
εντυπωση μου κανει... Και περα απο αυτο τα κοκατιλ ειναι απο τα πιο ανθεκτικα πουλια... Μηπως επειδη ειναι μωρο ακομα
 
Back
Top