Ασθένειες Τι πρεπει να κανω αν είναι ποδαγρα;

theos1979

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
15
Πόλη
Θεσσαλονίκη
εχω ένα ζευγάρι καναρίνια με 5 ωραιότατα μικρά. Ο αρσενικος μου σήμερα παρατήρησα (που μόνο αυτος ταΐζει τα μικρά) εβγαλε στο ποδαράκι του κατι σαν κουτσουλιες οπου ενας φίλος μου μου είπε ότι είναι ποδαγρα. μηπωσ καποιος ξερει τι πρεπει να το κανώ; ο φίλος μου μου είπε να παω από ένα pet να παρω αλοιφη.
 
εχω ένα ζευγάρι καναρίνια με 5 ωραιότατα μικρά. Ο αρσενικος μου σήμερα παρατήρησα (που μόνο αυτος ταΐζει τα μικρά) εβγαλε στο ποδαράκι του κατι σαν κουτσουλιες οπου ενας φίλος μου μου είπε ότι είναι ποδαγρα. μηπωσ καποιος ξερει τι πρεπει να το κανώ; ο φίλος μου μου είπε να παω από ένα pet να παρω αλοιφη.
Τρίψιμο με epithol για μερικές μέρες και σύντομα η κακή εμφάνιση θα είναι παρελθόν.
Αν δεν βρεις... μπορείς να χρησιμοποιήσεις προσωρινά φαρμακευτική βαζελίνη με προσοχή για να μη λερώσει το φτέρωμά του...
Χρειάζονται ελάχιστες ποσότητες και ελαφρύ τρίψιμο για να περάσει κάτω από τις παθούσες περιοχές..
 
εχω ένα ζευγάρι καναρίνια με 5 ωραιότατα μικρά. Ο αρσενικος μου σήμερα παρατήρησα (που μόνο αυτος ταΐζει τα μικρά) εβγαλε στο ποδαράκι του κατι σαν κουτσουλιες οπου ενας φίλος μου μου είπε ότι είναι ποδαγρα. μηπωσ καποιος ξερει τι πρεπει να το κανώ; ο φίλος μου μου είπε να παω από ένα pet να παρω αλοιφη.

εκανα οτι μου ειπες φιλε Γιαννη αλλα δεν ειδα αποτελεσμα ☹ θα προσπαθησω να ανεβασω μια φωτο.
 
Να συνεχίσεις... χρειάζεται χρόνος για να δεις τα αποτελέσματα.
ειναι σαν κουτσουλια... σαν κατι σκληρο κολημενο.. Τα τα επλυνα τα ποδαρακια του και καθαρισε αλλα μεσα στιν πρωτη βδομαδα ξανα αρχισε να γεμίζει. το πουλι πατάει κανονικα κελαηδαει σαν να ειναι μια χαρα.
 
Θεέ μου, γράφε ελληνικά σε παρακαλώ.
 
Αυτα που βγαινουν στα ποδια, μεγαλωνουν κιολας; Θα μπορουσε να αντιστοιχει στο αρθρο που παρεθεσα νωριτερα;
 
Back
Top