Αναπαραγωγή Τι πρεπει να τρωνε τα κοκατιλ πριν γεννησουν;

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
ο ζορζ και η ροζα εχουν φωλια στη διαθεση τους και τα εχω δει να ζευγαρωνουνε... Τους δινω κροκο αυγου, λαχανικα-φρουτα και βιταμινες στο νερο... Ενω εχω βαλει σπορους στο νερο για να βλεστισουν και να τους δωσω, εχουν μια "πετρα" ασβεστιου και σουπιοκοκαλο, οπως και στοφλι αυγου...υπαρχει κατι αλλο που θα ηταν καλο να τους δινω αυτη τη περιοδο..ή κατι που θα πρεπει να μιωσω, αυγο να δινω καθημερινα(η ροζα τρελενετε)...ή ανα δυο μερες...
 
Νομίζω πως η διατροφή που τους προσφέρεις είναι πολύ ισορροπημένη και σωστή! Αν βλέπεις ότι δεν πολυχρησιμοποιούν (και ιδιαίτερα το θηλυκό) την πέτρα ή το σουπιοκόκαλο καλύτερα να τους χορηγείς και το calci-lux, μιας και η έλλειψη ασβεστίου μπορεί να επιφέρει προβλήματα.
 
Aγγελε γιατι δινεις μονο τον κροκο του αυγου και οχι ολοκληρο, εννοω κομμενο στη μεση απλα;
 
νομιζα πως ο κροκος ειναι αυτος που τα οφελει... Οποτε αυριο θα τους δωσω μαζι με το ασπραδι...
 
ενταξη... Ελπιζω να της αρεσει και το ασπραδι...

τροει απο τη πετρα και ακομα περισοτερο απο το σουπιοκοκαλο οποτε δεν νομιζω να χρηαζετε καποιο αλλο συμπληρωμα ασβεστιου...
 
Back
Top