Γενικά Τι ράτσα είναι ένα γκρι παπαγαλάκι που μιλάει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panosrey
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panosrey

PB New Member
Εγγραφή
15 Αυγ 2009
Μηνύματα
56
Πόλη
Ξάνθη
Γεια σας και παλι. Πηγα μια επισκεψη σημερα σε μια θεια μου που ειχε παπαγαλακι και μου ειπε οτι ελεγε πολλες λεξεις αλλα δεν εχω ξαναακουσει κατι παρομοιο στο φορουμ. Μου ειπε πως τον ηξερε σαν κρι παπαγαλο. Δεν ξερει πολλα απο ρατσες και etc αλλα εχει εμπειρια 6 χρονων με αυτο το παπαγαλακι. Ειχε μαθει να λεει διευθυνση τους να κανει τον θορυβο φιλιου να λεει ονοματα να κανει διαφορους θορυβους απο την φυση. Θα ηθελα αν ξερετε βεβαια να με ενημερωσετε για αυτην την ρατσα. Ευχαριστω
 
Μηπως ηταν γκρι παπαγαλακι Budgie?

Πες μας περισοτερα στοιχεια. Μεγεθος;Ραμφος;(χρωμα, μεγεθος)Ουρα;(μακρυα, κοντη)
 
μηπως ηταν παπαγαλος.. Και οτι παπαγαλακι;

ζακο; Που ειναι γνωστει και σαν γκριζοι παπαγαλοι;
 
Επειδη εχει ψοφησει δεν μπορω να σας πω λεπτομερειες αλλα σιγουρα δεν ηταν ζακο και μου λεει οτι ηταν σαν τα κοινα παπαγαλακια αλλα γκρι.
 
Το εχεις δει αυτο το παπαγαλακι που λες η το εχεις ακουστα;
Καμμια φωτογραφια η μια περιγραφη ισως; Μοιαζει με Budgie?
 
Ναι ηταν αρσενικο μου ειπε απο μωρο το ειχε απο πολυ μικρο. Συγνωμη αλλα απο φωτο και ρατσες δν εχω υλικο μονο αυτα που σας ειπα
 
Υπαρχουν πιθανοτητες να ειναι μπατζι;Εχουν δυνατοτητα ομιλιας τα μπατζι;
 
ΝΑι εχουν δυνατοτητα αλλα εμεις πως να σε ενημερωσουμε; Ειναι σαν να ρωτας: Εκεινο τον παπαγαλο με το κοκκινο που μιλαει! Προσπαθησε να βρεις περισσοτερες πληροφοριες για να μας βοηθησεις λιγο... Εγω οταν μου λενε γκρι καταλαβαινω τον ζακο...
 
Ισως να ηταν κοκατιλ γκρι, τωρα μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε αν δεν μας δωσεις παραπανω στοιχεια!
 
ΟΚ θα την πω την θεια μου να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες, Αν και πιο πολυ νμζ μπατζι ητανε απο την περιγραφη που μου εκανε. Κοκατιλ αν ηταν θα το ειχα καταλαβει.
 
εχω δει τετοιο μαυρο μπατζι σε πετ σοπ στη Θεσσαλονίκη και εκανε οσο ολα 15 ευρω
 
εχω δει τετοιο μαυρο μπατζι σε πετ σοπ στη Θεσσαλονίκη και εκανε οσο ολα 15 ευρω

Δεν ειδες καλα το λινκ.Αυτο δεν ειναι ενα απλο γκρι Budgie. Τετοια απλα γκρι εχω δει κι εγω.
 
και τι ειναι ρε φωτη; Εγγλεζακι ειναι εκθεσιακο... Τετοιο λεω και εγω... Οχι οπως τ απλα
 
και τι ειναι ρε(?) φωτη; Εγγλεζακι ειναι εκθεσιακο... Τετοιο λεω και εγω... Οχι οπως τ απλα

Και σου ξαναλεω δες το λινκ καλα. Δεν ειναι ενα γκρι Budgie ουτε Budgerigar. Ειναι ενα διπλο γκρι Budgie οπως το αναφερει και ο Jamie.
 
καλα καλα... Δε θα συνεννοηθουμε, αμα δεις σε κειν το θεμα κι αλλα μελη εχουν δει τετοιο με 12 και 15 ευρω δεν ειναι κατι φοβερο...
 
καλα καλα... Δε θα συνεννοηθουμε, αμα δεις σε κειν το θεμα κι αλλα μελη εχουν δει τετοιο με 12 και 15 ευρω δεν ειναι κατι φοβερο...

Eσυ δεν θες να καταλαβεις.

Ας το παρουμε αναλυτικα. Εσυ εχεις δει γκρι Budgie.Αυτο που ανεφερε η Τζωρτζινα ειναι μαυρο Budgie.

#13 https://community.petbirds.gr/threads/Ένα-budgerigar-με-μαύρο-χρώμα.9713/

Δες τις διαφορες του γκρι Budgie απο αυτο του μαυρου.

Επισης στο #1 αναφερεται οτι κανει 300$ το συγκεκριμενο Budgie.
 
Back
Top