Γενικά Τι ράτσα είναι αυτό το καναρινακι;

αρσενικό μου είπαν και πρέπει να είναι γιατί κελαηδάει συνεχεία
Τότε είναι, ειδικά εάν μιλάμε για την περίοδο ανάπαυσης, αυτή δηλαδή που διανύουμε. Το τραγούδι είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της διάκρισης φύλου των καναρινιών. Τα υπόλοιπα μπορεί να τα βρει εδώ όποιος θέλει να γνωρίζει πώς ξεχωρίζουμε ένα αρσενικό από ένα θηλυκό καναρίνι.
 
Το κοινό δεν αλλάζει... απλά μπήκε στην "ομορφιά" του... και το καπέλο...
😀 οκ είναι κούκλος το κατάλαβα. Περνάμε στα σοβαρά τώρα. (κάτσε καλά ε) με τι ράτσα ζευγαρώνει ο τσίφτης μου;
 
με τι ράτσα ζευγαρώνει ο τσίφτης μου;
Με ένα ανοιχτόχρωμο απλό καναρίνι χωρίς καπέλο που θα δώσει ποικιλία στα μελανικά φτερά των απογόνων του.
 
Αυτό το χωρίς καπέλο που σου γράφει ο Γιαννης ειναι εξαιρετικά σημαντικό, ώστε όλοι οι νεοσσοί - απόγονοι να ειναι βιώσιμοι.
Με ένα ανοιχτόχρωμο απλό καναρίνι χωρίς καπέλο που θα δώσει ποικιλία στα μελανικά φτερά των απογόνων του.
 
Είναι ένα κουκλί κοινό καναρινάκι! Εγώ θα τον έβαζα με θηλυκό κιτρινάκι ή γενικά με ένα θηλυκό ανοιχτόχρωμες αποχρώσεις ή και με μπαλώματα! Αλλά προσοχή δεν ζευγαρώνει με θηλυκό που έχει και αυτό σκουφί.

Να σου ζήσει!

*Το δεξί ποδαράκι του (όπως κοιτάμε την φώτο) έχει κάτι; Γιατί έτσι φαίνεται στην φωτό...
 
*Το δεξί ποδαράκι του (όπως κοιτάμε την φώτο) έχει κάτι; Γιατί έτσι φαίνεται στην φωτό...

έχεις δίκιο για το ποδαράκι κατι έχει... Το μεσαίο δαχτυλάκι πάει κάτω από τα άλλα δεν το κουνάει σαν να έχει αγκυλώσει ένα πράμα, δεν ξέρω τι να κάνω...
 
να σου ζήσει..όντως πρόκειτε για ένα ''ιδιαίτερο'' αρσενικό!
μια ωραία και τσαχπίνα ''κιτρινούλα'' θα είναι..ότι πρέπει!👍
για επικοινώνησε με τον Βασίλη(billdere).. Νομίζω πως κάπως θα βοηθηθείς!
 
Back
Top