Γενικά Τι ράτσα είναι τα καναρινια μου;

voutsigoutsi

PB New Member
Εγγραφή
23 Απρ 2009
Μηνύματα
184
Καλησπέρα στους Petbirdιστες! Επειδή ειμαι άσχετος απο καναρινάκια(οχι για πολύ!) αναρωτιόμουν αν μπορείτε να μου πείτε τι ράτσα είναι τα καναρινάκια μου. Αν βοηθάνε οι φωτο που τράβηξα δηλαδη. Κι αν κάνουν μαζι τα δύο τους. Ευχαριστω.
 
Παιδια εχω ανεβασει μερικες σ ενα αλμπουμ εδω. Δεν φαινονται; Εκανα κατιο λαθος;
 
Φωτο

Δεν βρισκω που ειναι τα συνημενα για να τις ανεβασω...
 
μήπως αυτές
 

Συνημμένα

  • 159.webp
    159.webp
    17,4 KB · Προβολές: 133
  • 160.webp
    160.webp
    13,6 KB · Προβολές: 121
  • 161.webp
    161.webp
    14,1 KB · Προβολές: 115
Καλα που βρεθηκε ενας να προσθεσει τις φωτο.😛Λοιπον να σου ζησουν τα καναρινακια σου πολλυ ομορφα ειναι. Οσο για την ρατσα νομιζω οτι ειναι δυο ομορφα κοινα καναρινακια και μπορεις να τα ζευγαρωσεις
 
Sadistis ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! Δεν θα τα καταφερνα! Α και μια ακομα ερωτηση. Η θυληκια τρωει πολυ καλά και δεν φαίνεται άρρωστη αλλά ειναι λίγο φουσκωμένη και νωχελικά καποιες φορές. Μήπως έχει κάτι;Ευχαριστώ.
 
βλέπω πολλά τέτοια ζευγαράκια φέτος ή είναι ιδέα μου; 😛
ένα π πρασινίζει κ συνήθως είναι το θηλυκό
κ ένα κιτρινάκι. 🙂

Τώρα π είδα κ εδώ αυτή την θυληκιά
ας μου απαντήσει κάποιος σε αυτό το post μου
π φυσικά έχει σχέση κ με την κανάρα εδώ..
 
Διαμαντένια ο κάθε έρωτας ειναι ξεχωριστός ακόμα και στα πιο κοινά πλάσματα! Σωστά;
 
Sadistis ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! Δεν θα τα καταφερνα! Α και μια ακομα ερωτηση. Η θυληκια τρωει πολυ καλά και δεν φαίνεται άρρωστη αλλά ειναι λίγο φουσκωμένη και νωχελικά καποιες φορές. Μήπως έχει κάτι;Ευχαριστώ.



Εγω θα ελεγα να την παρακολουθησεις λιγο ακομα, γιατι παραειναι φουσκωμενη κι ας πηγες κοντα της...
Για κοιταξε το μην σου κολλησει και τον αρσενικο..
Πως ειναι οι κουτσουλιες της;
 
ειναι ομορφα, ειναι κοινα καναρινια, νομιζω τα πουλια ειναι κανονικα μην τα ζαλιζεις κανε οτι πρεπει να τα ζευγαρωσεις (εννοω ολα τα σχετικα)
 
Η γνωμη μου ειναι να μην τα ζευγαρωσεις γιατι απο οτι βλεπω στη φωτο το ενα νοσει απο καποια ασθενεια, πρωτα θα πρεπει να δεις την υγεια τους και μετα να προχωρησεις σε οτιδηποτε αλλο και καλα θα ειναι να τα χωρισης για να μην μεταδοθει και στο αλλο.
 
Κι εγω νομιζω οτι το θηλυκο δεν ειναι καλα. Για ψαξτο λιγο καλυτερα!
 
Back
Top