Γενικά Τι ράτσα είναι το μωρό μου;

Δείχνει όμορφος αλλά η φωτογραφία τον αδικεί.
Ξέρει κανείς τι ράτσα είναι το μωρό μου;
Χρειαζόμαστε περισσότερες φωτογραφίες για να μπορέσουμε να διακρίνουμε τη ράτσα του φίλου σου.
Αυτή που ανέβασες δεν μας βοηθάει.
Το μόνο που μπορώ να δω είναι μια κόκκινη πολλαπλά άχρηστη τροφή σε μια αυγοθήκη.
Αν λοιπόν είναι μια χύμα κόκκινη τροφή που την πουλάν ως βιταμίνες τα petshop να την πετάξεις...
Επιπρόσθετα... Το καναρίνι σου Στέφανε δείχνει κίτρινου παράγοντα και η κόκκινες αυγοτροφές κάνουν για τα πουλιά κόκκινου παράγοντα. Το δικό σου θα το βάψουν λάθος.
Και αν θες άλλαξε με στρόγγυλες τις πατήθρες... είναι πολλαπλά καλύτερες από αυτές "τύπο κλαδάκια" που έχεις.
 
Βιταμίνες να βάζεις κίτρινες μια φορά την εβδομάδα το απόγευμα γιατί τις χρειάζονται αλλά όχι καθημερινά γιατί το βλάπτουν.

Η ρατσα έτσι όπως το βλέπω είναι ή μαύρο παστελ, γκριζοφτερουγο ή αχατης τοπαζι κίτρινο μωσαϊκό (δύσκολο έως πιθανο) στείλε φωτογραφίες για να το σιγουρεψουμε.
 
είναι χύμα κόκκινη τροφή ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιες.
 
αυτα ειναι τα μωρα μου δεν ξέρω τι ρατσα ειναι αν ξέρει κάποιος
IMG_20160512_083121.webp IMG_20160512_083613.webp IMG_20160512_083411.webp IMG_20160512_083310.webp IMG_20160512_083217.webp
 
Στην πρώτη ένα κοινό καναρίνι.
Στη δεύτερη και την τρίτη κίτρινα πιθανολογώ οπάλ που δυστυχώς άλλαξε η ομορφιά τους με την κόκκινη τροφή που του έδωσες
 
Στην πρώτη ένα κοινό καναρίνι.
Στη δεύτερη και την τρίτη κίτρινα πιθανολογώ οπάλ που δυστυχώς άλλαξε η ομορφιά τους με την κόκκινη τροφή που του έδωσες
Η 4 και η 5 φωτογραφία. αν βγαλω τι Κόκκινη τροφή θα διορθωθεί
 
Οι δυο τελευταίες φωτό δείχνουν έναν ΑΧΑΤΗ. ΟΛΑ τα άλλα είναι κοινά καναρινάκια.
Έχεις δίκιο... Τώρα στο pc είδα καλύτερα τις φωτογραφίες και κυρίως την ουρά του 2-3.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Βιταμίνες να βάζεις κίτρινες μια φορά την εβδομάδα το απόγευμα γιατί τις χρειάζονται αλλά όχι καθημερινά γιατί το βλάπτουν.
Αυτό ποιος στο έχει πει; Και το μεταδίδεις κιόλας; Αυτές οι χύμα κόκκινες κίτρινες αποκαλούμενες βιταμίνες βλάπτουν ακόμα και μια φορά τον μήνα να τις δίνεις. Χαλάνε το συκώτι.. Βραστό αυγό ή συσκευασμένη αυγοτροφή...

αν βγαλω τι Κόκκινη τροφή θα διορθωθεί
Να βγάλεις την κόκκινη/κίτρινη/πράσινη τροφή γενικότερα για να διορθωθεί το συκώτι όλων των πουλιών σου. Αντί για αυτή, βράσε έα αυγό για 12 με 15 λεπτά! 😉
 
Back
Top