Γενικά Τι ράτσα καναρινι είναι αυτό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

evans

PB Member
Εγγραφή
10 Φεβ 2013
Μηνύματα
958
Πόλη
Λαμία,Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους! Μπορείτε να μου πείτε τι ράτσα καναρίνι είναι αυτό; Εγω νομιζω οτι μοιαζει με μαλινουα δεν ειμαι σιγουρος!
rsz_120150605_175805.webp
Για να προλαβω τη @Myra ή την @alicedros θα τις αλλαξω τις πατήθρες!:D
 
Δεν ξέρω αν είναι κάποια ράτσα ή κοινό, είναι πάντως ένα πανέμορφο καναρινάκι, να σου ζήσει, φτου φτου φου!
 
Η Αλικη φταιει! Εγω πριν γραφτω στο ΡΒ ειχα τις ιδιες! Φοβος και τρομος κατηντησε αυτο το κοριτσι!

Για τη ρατσα δεν εχω ιδεα, οπως εχω αναφερει σε αλλο ποστ δεν το κατεχω το αθλημα της αναγνωρισης :) Οτι και να ναι ειναι γλυκουλι παντως!
 
Όντως πανέμορφο να σου ζήσει! Ούτε εγω ξέρω την ράτσα αλλα απο ότι βλέπω (χωρίς μεγάλη εμπειρία) νομίζω πως είναι ή κοινό καναρίνι ή μαλινουά
 
Η Αλικη φταιει! Εγω πριν γραφτω στο ΡΒ ειχα τις ιδιες! Φοβος και τρομος κατηντησε αυτο το κοριτσι!

Για τη ρατσα δεν εχω ιδεα, οπως εχω αναφερει σε αλλο ποστ δεν το κατεχω το αθλημα της αναγνωρισης :) Οτι και να ναι ειναι γλυκουλι παντως!
😀 τωρα τα ριχνετε η μια στην αλλη😀χ
που ειναι να ακουσουμε και τη δικια της γνωμη για το θεμα;

μαρια θελω ενα απο τα περιφημα σκορδα σου να μη μου τον ματιασουνε:D
 
😀 Μην φοβάσαι βρε :) το πολύ πολύ να του διαβάσεις καμιά ευχή κατά της βασκανίας 😀:D
 
μαρια θελω ενα απο τα περιφημα σκορδα σου να μη μου τον ματιασουνε:D
Αμέσως!
upload_2015-6-5_20-54-56.webp
Βρε σταματείστε με τις πατήθρες, που είναι "λόξα" της Αλίκης, το σωστό είναι και το λέμε όλοι. Τι να κάνουμε, να μην το λέμε; Όταν παρουσιάζεται ένα κλουβί με πουλάκι, είναι καθήκον μας να επισημάνουμε αν κάτι πρέπει να αλλάξει. Μπα σε καλό σας :)
 
Καλησπέρα σε όλους! Μπορείτε να μου πείτε τι ράτσα καναρίνι είναι αυτό; Εγω νομιζω οτι μοιαζει με μαλινουα δεν ειμαι σιγουρος!
View attachment 33649
Για να προλαβω τη @Myra ή την @alicedros θα τις αλλαξω τις πατήθρες!:D
Για να ξεχωρίζεις ένα καναρίνι φωνής πρέπει πρώτα να το ακούσει κάποιος που ξέρει, δεύτερο να δει την ωδική συμπεριφορά του... (αν ανοίγει το ράμφος όταν κελαηδά) κλπ... αλλά και πάλι δεν θα υπάρχει η σιγουριά.
Τα καναρίνια φωνής πρέπει απαραίτητα να συνοδεύονται από τις "συστάσεις" του εκτροφέα τους...
Διαφορετικά χάνουν κάθε αξιοπιστία όλα όσα κι αν γράφουμε εμείς.
Άσχετα από την "καταγωγή" του είναι ένα όμορφο και καλό καναρίνι... κι αυτό για μας που τα αγαπάμε είναι αρκετό για να τα έχουμε συντροφιά μας.
 
@misalouris το στομα του το ανοίγει οταν κελαιδα στην κορυφωση πάντα και νομιζω δινει μια ιδέα απο μαλινουα δεν μπορω και να το βγαλω βίντεο γιατί ο κύριος ειναι ντροπαλός μπροστά στην κάμερα!
 
@misalouris το στομα του το ανοίγει οταν κελαιδα στην κορυφωση πάντα και νομιζω δινει μια ιδέα απο μαλινουα δεν μπορω και να το βγαλω βίντεο γιατί ο κύριος ειναι ντροπαλός μπροστά στην κάμερα!
Θα έχεις πάντα την αβεβαιότητα...
Όποιος και να σε διαβεβαιώσει για την ορθότητα του ενός ή του άλλου...
Μάθε να ζεις με την αποδοχή της αμφιβολίας που κάνει το φίλο σου έτσι ή αλλιώς μοναδικό...
 
Για να προλαβω τη alicedros θα τις αλλαξω τις πατήθρες!:D

😀 σας τρέμουν όλοι μου φαίνεται :D


Η Αλικη φταιει! Εγω πριν γραφτω στο ΡΒ ειχα τις ιδιες! Φοβος και τρομος κατηντησε αυτο το κοριτσι!

😀 τωρα τα ριχνετε η μια στην αλλη 😀χ
που ειναι να ακουσουμε και τη δικια της γνωμη για το θεμα;
😀 έχω λιώσειιι! Η αλήθεια εγώ το άρχισα και κόλλησα την Μύρα που κόλλησε τον Γιάννη που κόλλησε τον Βαγγέλη 😀 ΌΛΟΙ ΞΥΛΙΝΕΣ ΠΑΤΗΘΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΑΣ! Και να μη με φοβάστε! Δεν δαγκώνω πια.. Το έχω κόψει... :D 😛

Το καναρινάκι είναι μια ζωγραφιά φτου φτου! Εγώ θα τον ζευγάρωνα (αν φυσικά το σκέφτεσαι) με μία λευκή κυριαρχική κανάρα! Απ τα αγαπημένα μου ζευγάρια! 😉
 
Για δώστε οδηγίες και σε μας που δεν ξέρουμε για τις πατήθρες ρε παιδιά... Υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα;
 
Back
Top