Γενικά Τι ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια;

Stathis19

PB New Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2009
Μηνύματα
16
Πόλη
Λεμεσός
Θα ιθελα τι βοηθια σας. Μποριτε να μου πιτε τη ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια και αν μπορω να τα ζεωγαροσω αναμεταχιτους;
 

Συνημμένα

  • user4834_pic7958_1237732089.webp
    user4834_pic7958_1237732089.webp
    20,5 KB · Προβολές: 217
  • user4834_pic7959_1237732089.webp
    user4834_pic7959_1237732089.webp
    17,4 KB · Προβολές: 200
Στην πρωτη φωτογραφια ειναι ενα καναρινι χρωματος. Στην δευτερη ειναι καποιας ρατσας που δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως νομιζω παριζιανικα τα λενε αυτα η κροσωτα.

Καλο ειναι να μην τα ζευγαρωσεις μιας ειναι μεν και τα δυο καναρινια αλλα ειναι κριμα να αλλοιωσεις τις ρατσες.Βρες ενα κοκκινο καναρινακι για το πρωτο κι ενα ιδιο για το δευτερο και ζευγαρωσε τα. 😉

Και κατι αλλο λιγο ασχετο με αυτο που ρωταςΚαθαριζε περισσοτερο τα κλουβια. Εχεις ωραια πουλακια κι ειναι κριμα να αρρωστησουν.

Φιλικα.
 
Καλησπερα! Το πρωτο ειναι κοινο καναρινακι και το δευτερο ειναι σαν αυτο που λεει ο Φωτης αλλα δεν μου φαινεται καθαροαιμο!

Εχω 2 ερωτησεις:Στην πρωτη φωτο η ποτιστρα, ειναι μονο το κατω μερος; Αν ναι γιατι;
Και βρε Σταθη μου πως γινεται(στη δευτερη φωτο)να εχει κουτσουλιες το πανω μερος του κλουβιου; Αν εχεις πολλα και σου φαινονται πολλες οι δουλειες,θα σου πω τι κανω εγω:τη μια μερα καθαριζω με τη βουρτσα των μπιμπερο τις ποτιστρες,την επομενη καθαριζω τις πατηθρες κλπ. Κανω κι απο κατι καθε μερα για να μην μαζευονται 😉
Ο Φωτης εχει δικιο θα σου αρρωστησουν ασχημα!
 
Δεν μενουν εκει τα καναρινια. Τα εβαλα για να τα βγαλω φωτογραφια. Κανονικα τα εχω σε ποιο μεγαλο κλουβι (κλουβα).
 
το σγουρο πουλακι μαλων ειναι νοτιοολανδος δεν εχει τοσο χτυπητη διαταξη στα φτερα του οπως του βορα
 
Θα ιθελα τι βοηθια σας. Μποριτε να μου πιτε τη ρατσα ειναι αυτα τα καναρινια και αν μπορω να τα ζεωγαροσω αναμεταχιτους;
μπορείς απλά δεν βγάζεις ράτσα το ένα είναι κοινό καναρίνι και το άλλο freeze
 
Back
Top