Γενικά Τι ρατσα ειναι αυτα τα περιστερια;

Marilenaki

PB Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
991
Πόλη
Καπανδρίτι
γεια σας!😎 Μου χαρησαν αυτο το ζευγαρι και δεν κερω τι ρατσα ειναι... Το αρσενικο ειναι το ασπρο και το μαυροασπρο το θηλυκο. επίσης μου εχουν γεννησει 2 φορες αλλα χωρις αποτελεσμα, ειχαν μωρα μεσα τα αυγα αλλα η θηλυκια σηκωνοταν συνεχεια οταν πηγαινα να τα ταϊσω και εκανε μεγαλα διαλειμματα μετα. Ετσι μετα κλωσσουσε νεκρα αυγα... Τι πρεπει να κανω; Τι κανω λαθος; τους εχω ενα μεγαλο κλουβι.
 

Συνημμένα

  • DSC01428.webp
    DSC01428.webp
    77,2 KB · Προβολές: 667
  • DSC01426.webp
    DSC01426.webp
    80,5 KB · Προβολές: 274
ευχαριστω πολυ φιλε! Ειχα την εντυπωση οτι ηταν Capuchine απο το αρθρο που εχει βαλει ο Λαζαρος στις ρατσες περιστεριων ποστ 66. η αληθεια ειναι ατι ειμαι τελειος ασχετη με ρατσες και γενικα συμπεριφορες περιστεριων, αλλα προσπαθω να μαθαινω!
 
Capuchine( καπουτσίνος) είναι το όνομα του περιστεριού σου Μαριλένα.
Μπουάδες που σου έγραψε η Καίτη είναι το Ελληνικό όνομα τους.
Αλλά στη παγκόσμια ομοσπονδια και γενικά στον χώρο των περιστερόφιλων όπου γης δεν υφίσταται το όνομα μπουάδες.
Στο έγραψα Capuchine, που είναι και το σωστό, αν θέλεις να ψάξεις στο διαδύκτιο για την ράτσα που εκτρέφεις.
Γιατί αν βάλεις στο διαδύκτιο την λέξη μπουάδες δεν πιστεύω να σου βγάλει και πολλά πράγματα.
 
δεν σε ασφισβητησα Λαζαρε γιατι το ειδα και στις φωτο απλα δεν ηξερα τι ειναι και το μπουαδες νομιζα μηπως ειναι τα πουλια μου διασταβρωση. τωρα εχουν κανει και αλλη γεννα και προς το παρον ειναι ολα καλα...
 
Capuchine( καπουτσίνος) είναι το όνομα του περιστεριού σου Μαριλένα.
Μπουάδες που σου έγραψε η Καίτη είναι το Ελληνικό όνομα τους.
Αλλά στη παγκόσμια ομοσπονδια και γενικά στον χώρο των περιστερόφιλων όπου γης δεν υφίσταται το όνομα μπουάδες.
Στο έγραψα Capuchine, που είναι και το σωστό, αν θέλεις να ψάξεις στο διαδύκτιο για την ράτσα που εκτρέφεις.
Γιατί αν βάλεις στο διαδύκτιο την λέξη μπουάδες δεν πιστεύω να σου βγάλει και πολλά πράγματα.

Σωστο
 
Back
Top