Ασθένειες Τι συμβαίνει και οι κουτσουλιές των καναρινιών μου είναι κόκκινες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zeta68
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zeta68

PB New Member
Εγγραφή
8 Μαρ 2015
Μηνύματα
19
Πόλη
Ηράκλειο
Καλησπερα σας... Τα καναρινια μου σημερα γινονται 30 ημερων κ προσεξα σημερα οτι οι κουτσουλιες τους ειναι κοκκινες.. Τι μπορει να συμβαινει. Δεν παιρνουν τιποτα σε βιταμινη που να ειναι κοκκινη μονο σπορους κ αυγο. Τι μπορει να τους συμβαινει;.
 
Καλησπερα σας... Τα καναρινια μου σημερα γινονται 30 ημερων κ προσεξα σημερα οτι οι κουτσουλιες τους ειναι κοκκινες.. Τι μπορει να συμβαινει. Δεν παιρνουν τιποτα σε βιταμινη που να ειναι κοκκινη μονο σπορους κ αυγο. Τι μπορει να τους συμβαινει;.
Ανέβασε φωτογραφία με τις κουτσουλιές τους άμεσα! Τρώνε; Σπάνε σποράκια;
 
19592.jpg
 
Θα μπορούσε το χρώμα να οφείλεται στο αυγό, αν το αυγό ήταν πολύ πορτοκαλί. Αλλά δε ξέρω να σου πω και με σιγουριά.. Πάντως διάρροια δεν είναι... Ας μιλήσουν οι εμπειρότεροι!
 
Ευχαριστω... Διαβασα στο ιντερνετ βαζοντας απλα το τιτλο κοκκινες κουτσουλιες κ τρομοκρατηθηκα ελεγε γι εντερικο προβλημα κ οτι οταν οι κουτσουλιες ειναι κοκκινες μπορει να ειναι κ αιμα.

Κ εχω προσεξει οτι το χαρτι κουζινας ειναι πολυ υγρο λες κ εχει χυθει νερο. Ανησυχω δεν μου εχει τυχει κατι αντιστοιχο ξανα.

Υπαρχει καποιος εμπειρος να μας βοηθησει;
 
Γεια σας... Τα κανρινια μου ειναι 30 ημερων κ απο χθες ειδα κοκκινες κουτσουλιες κ το χαρτι κουζι ας πολυ βρεγμενο βρεχονται κ τα ιδια απο το χαρτι. Τι μπορει να συμβαινει. Τρωνε αυγο βραστο κ σπορακια.

Φαινονται στην φωτο τα πουπουλα τους ειναι βρεγμενα.
 
Back
Top