Γενικά Τι φύλο είναι αυτό το ringneck;

vaggelis12345

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιαν 2015
Μηνύματα
85
Πόλη
Πειραιάς
Παιδια εινε αρσενικο ι θηλικο; Και αποτι μου ειπαν εινε 4 μινον.
 

Συνημμένα

  • fh.webp
    fh.webp
    8,2 KB · Προβολές: 113
Καλά δεν φαίνεται τίποτα στην φωτογραφία :) αλλά ασχέτως αυτού, το φύλο το βλέπουμε γύρω στους 18 μήνες όταν δημιουργείται το δαχτυλίδι στον λαιμό των αρσενικών και ωριμάζουν σεξουαλικά.

Εννοείται πριν μπορούμε να το μάθουμε με τεστ dna.
 
Α και κατι αλλο εχω ακουσι οτι εχειν μεγαλη δινατοτητα να μηλισουν εινε αληθεια;

Οχι δεν ειναι αληθεια, η πιθανοτητα ειναι πολυ μικρη εως ελαχιστη ειδικα σε πουλια κοντα στην ενηλικιωση.
Τοχω παρει ηδη μου το εκανα δωρο

Τα ζωα δεν γινονται δωρα, ειναι επιλογες μας μετα απο ωριμη σκεψη επειδη εχουν ευθυνες. Πως ρισκαρες ομως να φερεις δευτερο πουλι στο σπιτι, ενω ακομη δεν εισαι σιγουρος οτι το αλλο δεν ειναι 100% καλα στην υγεια του;
 
Οχι δεν ειναι αληθεια, η πιθανοτητα ειναι πολυ μικρη εως ελαχιστη ειδικα σε πουλια κοντα στην ενηλικιωση.


Τα ζωα δεν γινονται δωρα, ειναι επιλογες μας μετα απο ωριμη σκεψη επειδη εχουν ευθυνες. Πως ρισκαρες ομως να φερεις δευτερο πουλι στο σπιτι, ενω ακομη δεν εισαι σιγουρος οτι το αλλο δεν ειναι 100% καλα στην υγεια του;
Πρωτον το κοκατιλ εινε υγιες. Και δευτερον δεν θα ροτισω κανεναν αν θα φερο και αλλο
 
Πρωτον το κοκατιλ εινε υγιες. Και δευτερον δεν θα ροτισω κανεναν αν θα φερο και αλλο
Βαγγέλη μην τσιτώνεις, δεν σου μίλησε κάποιος απρεπώς, έκανε έναν σχολιασμό γύρω από τον σωστό χειρισμό της φιλοξενίας των πουλιών. Το σωστό προτείνεται δεν επιβάλλεται σε κανέναν.
 
Πρωτον το κοκατιλ εινε υγιες. Και δευτερον δεν θα ροτισω κανεναν αν θα φερο και αλλο


Ποιος σου ειπε να ρωτησεις τους αλλους; Παρολο που εχεις αγνοια δεν βλεπω να σου εκανε κανεις υποδειξη για το τι θα κανεις.
Εσυ δεν ανοιξες αυτο το θεμα; Cockatiel φτερνίζεται και ανασηκώνει συνέχεια το πόδι του | PetBirds
Ξερεις τον σωστο τροπο που βαζουμε καινουριο πουλι στο χωρο που εχουμε ηδη αλλα πουλια; Καραντίνα στα πουλιά, μία αναγκαία ενέργεια πρόληψης | PetBirds
 
Back
Top