Γενικά Τι φύλο είναι είναι τα budgie και ποια η ηλικία τους;

xristosxx

PB New Member
Εγγραφή
31 Μαϊ 2009
Μηνύματα
78
Πόλη
Θεσσαλονίκη
μπορείτε να μου πείτε τι φύλο είναι. τα κίτρινο το πήρα για θηλυκό και το μπλε για αρσενικό. Και αν μπορείτε να καταλάβετε και την ηλικία τους; το μπλε το πήρα το σάββατο και μου είπαν ότι είναι μικρό. το κίτρινο το έχω περίπου 2 μήνες, κν και μου είπαν ότι είναι μικρό και αυτό εγώ δεν νομίσω, μου φαίνεται πιο μεγάλο από 6 μηνών.. ευχαριστώ για την βοήθεια.
 
οι φωτό

οι φωτό...
 

Συνημμένα

  • P8150004.webp
    P8150004.webp
    52,6 KB · Προβολές: 95
  • P8150005.webp
    P8150005.webp
    48,3 KB · Προβολές: 101
  • P8150006.webp
    P8150006.webp
    47,9 KB · Προβολές: 95
Νομιζω οτι ειναι οντως οπως τα ειπες!Ωστοσο περιμενε να σου απαντησουν με σιγουρια πιο εμπειρα μελη! Το αρσενικο φαινεται αρκετα μικρο σε ηλικια! Ειναι πολυ ομορφα να τα χαιρεσαι!
 
To κίτρινο είναι θηλυκό που μπαίνει στο στάδιο αναπαραγωγής... Το μπλε πρέπει να ειναι νεαρό αρσενικό.
 
μπορείτε να μου πείτε τι φύλο είναι. τα κίτρινο το πήρα για θηλυκό και το μπλε για αρσενικό. Και αν μπορείτε να καταλάβετε και την ηλικία τους; το μπλε το πήρα το σάββατο και μου είπαν ότι είναι μικρό. το κίτρινο το έχω περίπου 2 μήνες, κν και μου είπαν ότι είναι μικρό και αυτό εγώ δεν νομίσω, μου φαίνεται πιο μεγάλο από 6 μηνών.. ευχαριστώ για την βοήθεια.



Εχω την αποψη οτι ειναι ετσι οπως τα γραφεις εδω!

Καταλαβαινεις και την διαφορα ηλικιας απο τα ματια τους!
Παρατηρησες οτι του μπλε ειναι καταμαυρο, ενω του κιτρινου εχει σχηματιστει η ιριδα 😉

Ειναι πολυ ομορφα!
Καλοριζικα!
 
Συμφωνώ με τα παιδιά. Όμως θα σου πρότεινα να εφαρμόσεις το μέτρο της καραντίνας για το καινούριο αρσενικό. Κανονικά θα πρέπει για ένα μήνα να το έχεις σε διαφορετικό κλουβάκι και σε άλλο δωμάτιο απο το θηλυκό έτσι ώστε να σιγουρευτείς 100% οτι δεν είναι άρρωστο με κάτι μεταδοτικό.
 
σας ευχαριστώ. είμαι πολύ ενθουσιασμένος με τα μικρά μου. Μετά από πολλά χρονια αποφάσισα να πάρω παπαγαλάκια
 
Εχω την αποψη οτι ειναι ετσι οπως τα γραφεις εδω!

Καταλαβαινεις και την διαφορα ηλικιας απο τα ματια τους!
Παρατηρησες οτι του μπλε ειναι καταμαυρο, ενω του κιτρινου εχει σχηματιστει η ιριδα 😉

Ειναι πολυ ομορφα!
Καλοριζικα!

ναι από τα ματια και από το μέγεθος το φανταστικά. Διαβάζω συνεχεια ότι βρω στο net για παπαγαλάκια.
Μια ζωή έχω κατοικίδια φίλους, σκυλιά, γατιά και διαφορα πουλια. Πρώτη φορα όμως έχω παπαγαλάκια μετά από παρα πολλά χρονια
 
Back
Top