Γενικά Τον Έξαρχο το Μέγα!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ace21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ace21

PB New Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
350
Πόλη
Μυτιλήνη
Ήρθε η ώρα να σας παρουσιάσω το αστεράκι μου, το καψουράκι μου, το αλανακι μου, το αλητάκι μου, το ρομποτάκι μου, το τσογλ...
  • Αμάν ρε πια ρε, με φαγες!
  • Τι θες ρε, άσε με!
  • Τον ζαλισες τον κόσμο, άσε να τα πω εγώ, σε βαρέθηκαν.
  • Θα τα πεις εσύ; Άντε να σε δω.
  • Τρρρρρρρρρρρρ...
  • Άρχισες πάλι;
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω timbrado!
  • Ορσα βλήμα...
  • Λοιπόν φίλοι μου καλησπέρα σας. Γεννήθηκα μια ηλιόλουστη καλοκαιρινή ημέρα, στις 9/6/18. Ευθύς εξαρχής ξεχώρισα όχι μόνο με τα χρώματά μου αλλά κυρίως από τη συμπεριφορά μου. Όντας μόλις μερικών ημερών, ο μεγάλος μπαμπάς πήρε να καθαρισει τη φωλιά και γω σα ζωηρό κοτοπουλάκι τσουπ! Γύρναγα από δω και από κει. Στη συνέχεια και πριν προλάβω να απογαλακτιστω πλήρως ο μικρός μπαμπάς μου επιτέθηκε γιατί το έπαιζα μαγκακι, του κολλαγα και έμπαινα μπροστά όταν πήγαινε να ταΐσει τα αδέρφια μου. Κάπου εκεί πήρα το όνομά μου, Έξαρχος λέει, από μια περιοχή των Αθηνών λέει, επειδή είμαι ζωηρός λέει. Άκουσον άκουσον! Με τη βοηθεια του μεγάλου μπαμπά και τη δική σας τα ξεπεράσαμε αυτά και ζήσαμε όλη η οικογένεια καλά σε εξωτερικό χώρο μέχρι τα τέλη Σεπτέμβρη περίπου, όταν ξαφνικά ο μεγάλος μπαμπάς άρχισε να μοιράζει τους υπόλοιπους λόγω μετακόμισης. Ήταν γενικά προβληματισμένος, γινόταν αλλαγές στη ζωή του αλλά δεν μας παραμελούσε. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ακούω κελαηδήματα, ή του μικρού μπαμπά, ή του θείου Πάτροκλου ή από ηχείο. Εκεί, ζουρ ζουρνά να με δασκαλέψει! Στο θρανίο σου μου λεγε μικρέ! Τι να κάνω και γω, δούλευα τις χαμηλές, τις ψηλές, τις μεσαίες... Με χει βγάλει κυριολεκτικά στο κλαρί, καταλάβατε τι περνάω φίλοι μου;
Με αγαπάει όμως πολύ, ίσως επειδή τον στήριξα και γω στα δύσκολα, με κρύο και βροχές εγώ εκεί, στρατιώτης να παίζω το σκοπό μου. Πρωτοχρονιά που σχολασε γύρισε και με βρήκε κρεμασμένο ανάποδα. Το κλουβί έφταιγε όχι εγώ, εγώ είμαι ήσυχος, τα είπαμε! Αντε να με πιάνει να με βλέπει να με ζαλίζει, να αγχώνεται, να ρωτάει, να με τρέχει, μέχρι τελικά που μου έκοψαν το δαχτυλάκι και μαραζωσε. Αυτός, όχι εγώ! Εγώ εδώ όρθιος, δύο φτερά τρία πόδια! Τώρα ετοιμάζεται να φύγει και σκεφτόταν μέχρι και να με πάρει μαζί. Το ψηνα και γω αλλά είναι δύσκολο λέει, αεροπλάνα ώρες. Να δω που θα με πασάρει ο ελεεινός! Εν τω μεταξύ με χει κάνει πως το λέτε, viral, μου φέρνουν δώρα, τροφές, βιταμίνες, λιχουδιές, αλλά μου τα δίνει σιγά σιγά, μην παχύνω λέει. Εεεε ρε και με βγάλει απ το κλουβί! Θα τον μαδησω!
Αυτά από μένα, ήδη σας κουράσαμε πολύ, θα τον αφήσω να κάνει τη βρώμικη δουλειά, την επεξεργασία του μηνύματος. Εμείς η νεολαία χρησιμοποιουμε την... Αφή (ναι υπονοούμενο προς τις κυρίες ήταν)!
Καληνύχτα σας από μένα γιατί κοιμάμαι και νωρίς βλέπετε! Stay tuned, ακολουθεί φωτογραφικό υλικό!
[automerge]1548435145[/automerge]
Photos...
 

Συνημμένα

  • 9_6_18.webp
    9_6_18.webp
    31,9 KB · Προβολές: 36
  • 17_6_18.webp
    17_6_18.webp
    70,8 KB · Προβολές: 36
  • 23_6_18.webp
    23_6_18.webp
    31,7 KB · Προβολές: 37
  • 2_7_18.webp
    2_7_18.webp
    29,7 KB · Προβολές: 35
  • 3_7_18.webp
    3_7_18.webp
    28,6 KB · Προβολές: 38
  • 5_7_18.webp
    5_7_18.webp
    28,5 KB · Προβολές: 36
  • 23_7_18.webp
    23_7_18.webp
    31,7 KB · Προβολές: 39
  • 2_1_19.webp
    2_1_19.webp
    25,6 KB · Προβολές: 43
  • 27_6_18.webp
    27_6_18.webp
    29,7 KB · Προβολές: 42
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα Σταύρο! Από την γέννηση του φάνηκε ότι θα έχει μία ξεχωριστή θέση στην καρδιά σου! Και σε δικαιολογώ για την αδυναμία που του έχεις! Ατρόμητος, περιπετειώδης και μαχητής, ξεπερνώντας τις δυσκολίες της ζωής και κούκλος! Να τον χαίρεσαι με την ιδιαίτερη φυσιογνωμία του και να τον καμαρώνεις! 🙂

Παραστατική και κωμική η παρουσίαση του! Τέλεια!👍
 
Back
Top