Γενικά Τον Abe

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elenie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elenie

PB Member
Εγγραφή
30 Νοε 2017
Μηνύματα
440
Πόλη
Αθήνα
Μόλις χθες ήρθε στο σπίτι το νέο μέλος που είχε δωρίσει ο @Tony Forpus. Πρόκειται για ένα αξιολάτρευτο πουλάκι που προσπαθεί ακόμα να βρει τα πατήματα του στο σπίτι. Προς το παρόν τον αφηνω όσο πιο ήσυχο γίνεται για να συνηθίσει το νέο του περιβάλλον. (Εκτός όταν το ζαλίζω για να τον βγαλω μερικές φωτο να τον καμαρώστε κι εσείς)

B338A248-BFFD-43B8-BD11-F0532DCE305C.webp


7DCF1A97-9AB9-4183-B976-59C719233AC7.webp

Δεν καθόταν πιο ήσυχος για να βγαλω μια καλύτερη όποτε θα πρέπει να αρκεστώ σε αυτές. Σε ένα μήνα που θα ολοκληρώσω την κατασκευή της κλούβας προστασίας μόνο για τα καναρινια και τα μεταφέρω όλα εκεί θα έχετε και νέα φωτο.
 
Είναι πολύ καλούλης, αν και δε νομίζω να έχω συναντήσει ακόμα πουλάκι που να μη το βρίσκω όμορφο. Και εδώ θέλω να ευχαριστήσω τον Αντώνη @Tony Forpus για την προσφορά του αυτή και τον κόπο που έκανε να μου φέρει τον Abe ως το σπίτι.
 
Τέλειος ο Abe! Όσο πας και τα αυξάνεις Ελένη 😁 Να τον χαίρεσαι και να είναι πάντα υγιείς!
Και φυσικά ένα μεγάλο μπράβο και στον Αντώνη που σου έδωσε ένα τόσο όμορφο πουλάκι!
 
Τυπάκος ο Αbe*! 😊 Και έπεσε στα καλύτερα χέρια! Είμαι σίγουρος ότι στην κατοχή σου θα ξεδιπλώσει όλα του ταλέντα.. Ακόμα και την ουρίτσα του θα ξεδιπλώσει που φαίνεται λίγο.. Τσαλακωμένη 🙂

Με γεια σου Ελένη! Να τον χαίρεσαι!

*(το όνομα μου θυμίζει ένα παλιό game στο PS με έναν πανέξυπνο πράσινο τυπάκο που προσπαθούσε να απελευθερώσει όλους του συντρόφους του από καταναγκαστικη εργασία 😁)
 
*(το όνομα μου θυμίζει ένα παλιό game στο PS με έναν πανέξυπνο πράσινο τυπάκο που προσπαθούσε να απελευθερώσει όλους του συντρόφους του από καταναγκαστικη εργασία 😁)


😀, μέσα έπεσες Δημήτρη. Από εκεί είναι εμπνευσμένο το όνομα. Ειναι ένα αγαπημένο μου παιχνίδι και κατά μια διαβολική τυχη 😈 (δεν ξέρω πώς) εγινε ο αγαπημένος χαρακτήρας της μικρής μου κόρης. Το όνομα είχε αποφασιστεί πριν ακόμα πάρω το πουλάκι. Δεν περίμενα να κάνει κανείς την σύνδεση. 😀, ακόμα γελαω.
 
😀, ακόμα γελαω.

😁 Ούτε κι εγώ περίμενα πότε να δω τον (επίσης αγαπημένο μου) Abe με φτερά και πούπουλα...Άλλα χαρίσματα είχε ο τύπος 😁

1566213439185.png

Κρατιέμαι για να μην βγούμε εντελώς off topic😊
 
Ελενη εχει κελαηδισει καθολου;

Όχι. Μόνο μικρά «τσίου» κάνει όταν του μιλαω. Ίσως να είναι σε φάση πτερροροιας τώρα. Θα περιμένω από Σεπτέμβρη να δω με σιγουριά τη φωνή του.
 
Καλως τον δεχτηκατε 🙂
Να τον χαίρεστε για πολλά πολλά χρόνια και να είναι πάντα πολυλογας, όπως φαίνεται στις φωτογραφίες!

Συγχαρητήρια Αντώνη για την όμορφη πράξη σου 👍
 
Να τον χαιρεσαι Ελενη,το ονομα ταιριαζει και χρωματικα!

Η ουριτσα(ειχε την μεγαλυτερη απο ολα τα αδερφια του) θα φτιαξει, στο ατομικο κλουβακι που τον ειχα για να δω αν μουρμουραει την τσαλακωσε.

Τωρα που ειναι στην 60 θα ειναι μια χαρα.
 
Η ουριτσα(ειχε την μεγαλυτερη απο ολα τα αδερφια του)

Αντώνη @Tony Forpus νομίζω ότι αυτή του η λεπτομέρεια το κάνει να δείχνει ακόμα πιο όμορφο και αρχοντικό. Ξεχωρίζει. ❤️️️️ Όσο για το χρωμα και το όνομα έχεις δίκιο, είναι απόλυτα ταιριαστά. Σε ευχαριστώ και πάλι.
 
Back
Top