Φροντίδα Τοποθεσία κλουβιου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jimsim
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jimsim

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2017
Μηνύματα
314
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γειά σας σε λίγο καιρό θα πάρω το παπαγαλάκι και θέλω να σ ας κάνω μια ποιο πρακτική ερώτηση. Το κλουβί υπάρχει πρόβλημα αν κατά τη διάρκεια της ημέρας το έχω σε χώρο (στην συγκεκριμένη περίπτωση στο δωμάτιο μου) και το βράδυ το βάζω αλλού να κοιμηθεί; (στο σαλονι);
Ευχαριστώ
 
Όχι φίλε μου, και εγώ έτσι κάνω το βράδυ τα μεταφέρω αλλού για ύπνο, όπου είναι πιο ήσυχα για αυτά είναι καλό να τα βάζει το βράδυ για να κοιμηθούν.
 
Μπορείς να βάλεις το κλουβί όπου υπάρχει ησυχία, ώστε να μπορεί να κοιμηθεί το πουλάκι 12 ώρες χωρίς θορύβους και φως (σκεπασμένο με πανί θα είναι άλλωστε, αυτό το βοηθάει να μην στρεσάρεται, διότι το κάνει να αισθάνεται ασφάλεια).
 
Κι εγώ σε άλλο μέρος το βαζω να κοιμηθεί σε σχέση με αυτο που είναι την ημέρα. Φυσικά την ημέρα είναι μονιμα εκτος κλουβιού, αλλά δεν έχει να κάνει. Μολις μάθει τη ρουτίνα θα συνηθίσει, αρκεί όπως σου είπε η Σισσυ να είναι σκεπασμένο, σε ήσυχο μέρος.
 
Δεν τον βγάζεις συγκεκριμένες ώρες;
Οχι Γιώργο το πρωι που ξυπναει τον βγαζουμε απ' το κλουβι, το παμε στο σαλονι που περναει τη μερα του, και ειναι ολη τη μερα με την γυναίκα μου όσο εγω ειμαι στη δουλεια. Ξαναμπαίνει μεσα μονο για ύπνο.
 
Back
Top