Φροντίδα Τους έλειψα;

ckdodis

PB New Member
Εγγραφή
26 Φεβ 2022
Μηνύματα
226
Πόλη
Ηγουμενίτσα
Σας χαιρετώ όλους,

Σήμερα έπρεπε να λείψω από το σπίτι και από το γραφείο μου από το ξημέρωμα σχεδόν για εξωτερικές εργασίες.

Είχα φροντίσει το πρωί για τρουφουλα και φρέσκο νερό σε όλα του κλουβιά.

Γυρίζοντας πριν καμία ώρα πραγματικά ένιωθα τρομερές τύψεις που δεν είχα ασχοληθεί με τα παπαγαλάκια μου ούτε μισή ώρα την ημέρα. Συμβαίνει να είναι πολύ απασχολημένος μες την ημέρα πολλές φορές αλλά πάντα αφιερώνω όσο χρόνο μπορώ.

Αφού λοιπόν με κατέκλυσαν οι τύψεις, δεν μπορούσα να μην ασχοληθώ μαζί τούς.

Αφου τούς απολογήθηκα λεκτικά κανά πεντάλεπτο όλα τα πουλάκια ήταν πολύ πιο δεκτικά στα χάδια. Ακόμα και η Κλαίρη το μπάτζι μου, που είναι αντάρτισσα δέχθηκε χαδακια έστω και λίγα.

Ο δε Dexter, προσπαθούσα να των κεράσω σπορακια και φυστίκι που του αρέσει πολύ και με ραμφιζε στα άλλα δάχτυλα και δοκίμασα να τον χαϊδεύω και επί μισή ώρα δεν κάναμε άλλη δουλειά!😋 Προτίμησε τα χάδια από το φυστίκι που του αρέσει τόσο πολύ.

Εγώ είμαι χαζομπαμπας; Ή τους έλειψα;
 
Γυρίζοντας πριν καμία ώρα πραγματικά ένιωθα τρομερές τύψεις που δεν είχα ασχοληθεί με τα παπαγαλάκια μου ούτε μισή ώρα την ημέρα
Το πρόβλημα είναι η εγκατάλειψη. Μη νιώθεις άσχημα επειδή δεν υπήρξε χρόνος να ασχοληθείς. Άσχημα θα έπρεπε να νιώθουμε όταν έχουμε το χρόνο αλλά σκεφτόμαστε μονίμως, "έλα μωρέ τώρα, βαριέμαι".
 
Back
Top