Αναπαραγωγή Το Ζακό από αυγό

thunderfck

PB Member
Εγγραφή
12 Δεκ 2015
Μηνύματα
489
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, ίσως αυτο το θεμα να είναι χρήσιμο για κόσμο που τους αρέσει ο παπαγαλος ζακο

Είναι γκρίζα περιοχή δεν υπάρχει επιλογή
[automerge]1715963885[/automerge]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Φάγαμε μόλις… τη τάισα με το χέρι γιατί τοσο καιρό που κλωσσαει το ζήτησε σήμερα το απαίτησε να τη ταισω οπωσ Παλιά 🥰🥰🥰🥰της εκανα κοιλιτσα που είναι σαν να έχει καταπιει μπαλάκι πινγκ πονγκ και σιγά σιγά μπήκε να ταΐσει.
Δείτε εδώ πως με αποχαιρετα και μπαίνει στα μωράκια της 🥰

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολύ όμορφα βίντεο. Κι αυτό το μικρουλάκι, ειλικρινά με ενθουσίασε...
Ο αρσενικός, όσο εσύ αλληλεπιδράς με τη θηλυκιά ή τα αυγά, είναι κάπου απομονωμένος ή είναι κι αυτός άνετος και σε αφήνει;
 
Οχι δεν είναι απομονωμένος… έχει καταλάβει τη σχέση που έχω με το ζευγάρι του, στην αρχή δε μπορούσε να το καταλάβει σιγά σιγά όμως το αποδέχεται.
Κανονικά δεν επεμβαίνω το αφήνω πάνω τους να ζήσουν όπως πρέπει. Αλλά η θηλυκιά εξαρτάται αποκλειστικά από τον αρσενικό στην αναπαραγωγή δεν τρέφεται μόνη της. εξουθενωμένο τώρα απο γεννες πυρετους και 24ωρο στη μεσα στη φωλια…….πρεπει να φάει πράγματα που επειδή δεν τα τρώει το αγόρι της, λείπουν και από αυτήν. Σήμερα είχα και χρονο και την περιποιήθηκα :)

Και το αγόρι βλέπει ότι του την ταΐζω δεν του την καμαρώνω όποτε το καταπίνει πιο γλυκό του έρχεται και με ανέχεται 😆😆😆😆
 
Και το αγόρι βλέπει ότι του την ταΐζω δεν του την καμαρώνω όποτε το καταπίνει πιο γλυκό του έρχεται και με ανέχεται 😆😆😆😆
Αναγκαίο κακό, σαν να λέμε!
Στο βάθος είναι το κορίτσι κ μπροστά σου το αγόρι;
 
Ναι μου κόβει την θέα συνέχεια δεν με αφήνει να την χαζέψω 🥰😂😂😂😂.
Είναι πολύ καλό πουλακι πολύ πολύ στοχευμένα και όμορφα την καθοδηγεί σωστά :) και σιγά σιγά αποδέχεται ότι με τη θηλυκιά του που τόσο αγαπά πρέπει να τα έχει καλά και μαζί μου γιατί αλλοιώς τρώει ξύλο 😂😂😂😂😂
 
@thunderfck ποσά χρόνια έχετε το θηλυκό σας ; Είναι η πρώτη της γεννα ; Είναι πολυ όμορφο που σας εμπιστεύεται και είναι τόσο άνετη να αγγίζετε τα αυγά και τα μικρα της ❤️🧿
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Μικρούλα είναι 🥰 Οχι δεν είναι η πρώτη της αλλά θα είναι η πρώτη που θα ασχοληθώ και εγώ με τα μικρά της. Εχει καταλάβει ότι έχω παραπάνω χρονο και ήδη μου ζητάει βοήθεια…

(Αγγίζω για να δω άν ταιζει σωστά. Ποτε δρ πεινάνε τα μικρακια της… βγαίνουμε έξω την ταΐζω με το χέρι ότι δεν τρώει ο αντρας της και μπαίνει μέσα και τα φορτωνει)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μόνο που την βλέπω ντυμμένη παλι και τόσο χαρούμενο και αφοσιωμένο στο σκοπό του πουλακι αλλά και να μας κάνει όλους ότι θέλει (και το αγόρι της μαζί), αυτο Μου φτανει. Σε ευχαριστώ θερμα :).

Σε αυτο το θέμα θα δείχνω σιγά σιγά τι πουλιά βγαίνουν αν δεν τα αποτραβηχτούν από τους φυσικους γονείς τα μικρά. Και με ζευγάρι που εμπιστευεται & δεν φοβάται τον φροντιστή τους, τα μικρά και μερεύουν και μιλάνε και δεν μαδιούνται στην σεξουαλικη ωρίμανση αλλά είναι και πιο γεροδεμένα πιο ζωντανά πιο ζωηρά πουλιά. Πανέμορφα 🥰
 
Ευχαριστώ θερμα. Η μαγεία σε αυτο Σίσυ είναι που με έχουν μέσα σε αυτο και μ ζητάνε βοήθεια. Το κορίτσι δε βγαίνει καθόλου από τη φωλια περιμένει-ξέρει- την ώρα που επιστρέφω και κανονίζει να βγει εκείνες τις ώρες μόνο. θα ειδωθουμε έτσι, και θα την ταισω πολλά και διάφορα. Σε όλη τη διάρκεια που κλωσσαει έχουμε ραντεβού κάθε απόγευμα 🥰🥰🥰
 
Στις πόσες ημέρες γίνεται η εκκόλαψη;
Είναι πράγματι σπουδαίο να συμμετέχεις στην όλη διαδικασία - είναι κάτι σαν "οικογένεια" και μάλιστα εντελώς αμφίδρομο, μια και τα πτηνά αυτά έχουν τόσο υψηλή νοημοσύνη και συνειδητότητα.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.


Ενα μέσα στο κάτω θάλαμο ακόμη ….φοβάται να βγει ακόμα ☺️☺️
[automerge]1720206410[/automerge]
Ενα μεγαλύτερο και πιο τολμηρό όμως είναι ηδη
Έξω :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top