Γενικά Το Παγωτινι μου

constadinos

PB Member
Εγγραφή
24 Νοε 2008
Μηνύματα
486
Πόλη
Περιστέρι
Αφου χωρισα οπως με συμβουλευσατε ολα τα παπαγαλακια μου σε διαφορετικα κλουβια για να μην βγαλει το ζευγαρι μου(Λουης-Σασα) υβρυδια προσπαθησα να ταιριαξω τον Λουη με το Πακιτακι! Ματαια ομως γιατι τσακονωνταν παρα πολυ ασχημα! Ετσι αποφασισα να παρω μια θηλυκια, το Παγωτινι μηπως και τα βρει με τον Λουη αυτη! Μετα απο καποιον καιρο η Νικη(Φαμπιο)ηρθε και πηρε το Πακιτακι για να μην συνεχιστουν οι καβγαδες! Ετσι αποφασισα να ενωσω τον Λουη με το Παγωτινι! Την πρωτη ηταν λιγο επιθετικος ο Λουης αλλα την δευτερη φορα που τα ενωσα ακουστε τι εγινε:Φαιρνω τα κλουβια κοντα και ανοιγω τις πορτες! Αμεσως ο Λουης μπηκε στο κλουβι του Παγωτινιου(🙄)και ειπιε νερο και εφαγε οτι υπυρχε μονο και μονο για να ελεγξει! Μετα ομως πλησιασε το Παγωτινι ο Λουης για να τν τσιμπησει! Το Παγωτινι ομως καθε φορα που ο Λουης πηγαινε κοντα του ανοιγε τα φτερα του και σηκωνε την ουρα του! Επερνε δηλαδη σταση αναπαραγωγης! Αυτο ηταν... Ο Λουης εγινε αρνακι! Οχι μονο δεν ξανατσιμπησε το Παγωτινι αλλα μεσα σ ενα μισαωρο δωσανε τα πρωτα τους φιλακια, καθαριστηκαν και ταιζονταν!Βεβαι αρχιζουν και κοβουν χαρτονι(που ειναι γυρω απο το κλουβι) και το βαζουν στα φτερα τους αλλα εγω δεν βαζω φωλια μην ταλαιπωρησω την θηλυκια καλοκαιριατικα!:DΝα και στις φωτο ειναι ο Λουης(ο πρασινος)και το Παγωτινι!:D
 

Συνημμένα

  • DSC00567.webp
    DSC00567.webp
    22,8 KB · Προβολές: 99
  • DSC00582.webp
    DSC00582.webp
    58 KB · Προβολές: 104
  • DSC00579.webp
    DSC00579.webp
    42,4 KB · Προβολές: 109
  • DSC00581.webp
    DSC00581.webp
    46 KB · Προβολές: 92
  • DSC00586.webp
    DSC00586.webp
    30,2 KB · Προβολές: 92
Να τα χαιρεσαι και ελπιζω να γινουν ζευγαρι και να δεις απογονους τους συντομα. Το παγωτινι εχει πολυ ωραια χρωματα. 😉
 
Τα παπαγαλάκια σου είναι ολογλυκα σαν ζαχαρωτά! Να τα χαιρεσαι. 🙂
 
Σας ευχαριστω παιδια ολους! Και εγω το ελπιζω να ταιριαξουν αν και τα πανε αρκετα καλα!Βεβαια υπαρχουν καποιοι τσακωμοι αλλα ολα μια χαρα!:D
 
Για κοιταξτε και καποιες σημερινες; Πως σας φαινονται! Εγω και μονο που τα βλεπω τρελενομαι!Χαιρομαι πολυ που εχω αυτο το ζευγαρακι!(Φτου, φτου, φτου!:D)! Ολο το μεσημερι εβγαζα φωτογραφιες!Χιχιχι!
 

Συνημμένα

  • DSC00631.webp
    DSC00631.webp
    38,9 KB · Προβολές: 69
  • DSC00614.webp
    DSC00614.webp
    39,4 KB · Προβολές: 67
  • DSC00621.webp
    DSC00621.webp
    41,4 KB · Προβολές: 67
  • DSC00628.webp
    DSC00628.webp
    34,2 KB · Προβολές: 66
  • DSC00620.webp
    DSC00620.webp
    47,4 KB · Προβολές: 59
Κωνσταντινε ειναι πολυ γλυκα τα δυο τους! Να τα χαιρεσαι να τα βλεπεις! Αχ παρε και στη Σασα ενα αγορακι! Θα ζηλευει η κακομοιρα!
 
Ναι οντως! Και απο το Σεπτεμβριο με το καλο θα κανω μια προσπαθεια μηπως και δω κι εγω χαριτωμενες φατσουλες!
 
Μακαριιι! Παντως ευτυχως δεν βιαζομαι τοσο (αν και τρελενομαι στην ιδεα των νεοσσων) γιατι με την τρελα που χω θα τους εβαζα απο τωρα φωλια!Χιχιχιχι!
 
Back
Top