Ασθένειες Το ένα ρουθούνι του cockatiel μου είναι βουλωμένο

Ahilleas222

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουν 2018
Μηνύματα
59
Πόλη
Ασπρόπυργος
Σημερα παρατηρησα πως το ενα ρουθουνι της Ευας(cockatiel) ειναι μπουκομενο τι πρεπει να κάνω;
 
Το πιο απλο αλλα και ασφαλες ειναι μερικες σταγονες φυσιολογικου ορου.
Το σκεφτηκα να σου πω την αληθεια ομως αυτη δεν θα κατσει με τιποτα, εχω ακουσει και για μηλοξυδο ισχει;
 
Υπαρχουν και γιατροι στην περοχη μου και κοντα στο σπιτι μου, δεν ηδικευονται σε πουλια αλλα μπορουν να μου κανουν μια διαγνωση πιστευω θα ψαξω λιγο ακομα για το τι μπορω να κανω και απο Δευτερα μαλλον θα ψαξω για κτηνιατρο. Ομως υπαρχει ενα προβλημα, αν παω αυτην θα πρεπει να παρω και το αλλο cockatiel μαζι μιας και χωρια δεν μπορουν, ομως δεν τα παει πολυ καλα με αγνωστους
 
Καλύτερα να ψάξεις κατευθείαν για πτηνιατρο ώστε να μην χάσεις άδικα χρονο και χρήματα.
Το μηλοξυδο με ποιον τρόπο θέλεις να το χρησιμοποιήσεις;
 
Υπαρχουν και γιατροι στην περοχη μου και κοντα στο σπιτι μου, δεν ηδικευονται σε πουλια αλλα μπορουν να μου κανουν μια διαγνωση πιστευω ..

Να μην το πιστεύεις. Όπως σου είπε κι η Ζωή θα χάσεις χρόνο κυρίως και χρήματα.
 
Από τι είναι βουλωμένο; Μπορείς να διακρίνεις; Μερικές φορές μπαίνει λίγη από τη "σκόνη" τους, φτερνίζονται και φεύγει.
Στεγνό φταρνισμα εννοώ.
Απο οτι τι βλεπω ειναι ενα κιτρινο μπαλακι σαν πετλουλα και απο οτι καταλαβα ειναι μυξουλα ολη μερα σημερα που την παρακολουθω δεν εχει φυγει και αναπνεει λιγο πιο εντονα απο το δεξι της ρουθουνι(λογικο)
 
δε καταλαβα το μηλοξυδο που θα βοηθησει; μια χαρα μπορει να κατσει το αλλο πουλακι σπιτι! Γιατι να παρεις κ το 2ο μαζι σου; δε πρεπει να ωαξεις καποιον που ειναι απλα κοντα σου αλλα καποιον που να γνωριζει!
 
Back
Top