Γενικά Το αγορι της Τρουφας (parrotlet)

Εγγραφή
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
616
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
εδω κ δυο εβδομαδες κ κατι απεκτησα ενα αρσενικο παροτλετ κ το ονομα του κυριου Μαγκο.
ο Μαγκο λοιπον ειναι το αγορι τησ τρουφιττσας μου ο οποιος μπηκε απο την πρωτη μερα μαζι της αλλα σε καινουριο κλουβι, τις πρωτες μερες οι τσακομοι ηταν πολοι βλεπετε η τρουφιτσα μου ειναι αρκετα κακομαθημενη κ εκανε συνεχεια επιθεσεις στον νεαρο με αποτελεσμα να του κανει στο ραμφακι του ενα αιματοματακι, πλεον ειναι μια χαρα τα δυο τουσ τα εχουν βρει μεταξυ τους ξυνωντε κ ταιζει το ενα το αλλο συνεχεια:D
 

Συνημμένα

  • parrotlets 003.webp
    parrotlets 003.webp
    52 KB · Προβολές: 186
  • parrotlets 018.webp
    parrotlets 018.webp
    38,7 KB · Προβολές: 161
  • parrotlets 019.webp
    parrotlets 019.webp
    41 KB · Προβολές: 154
  • parrotlets 022.webp
    parrotlets 022.webp
    33,9 KB · Προβολές: 152
  • parrotlets 024.webp
    parrotlets 024.webp
    35,2 KB · Προβολές: 145
! Υπεροχος ο κυριος... Και πολυ ομορφος!

να εχουν μια ομορφη συγκατικηση... Και στον καταλλιλο καιρο να δεις και μωρακια!
 
Aχχχ
Πανεμορφος ειναι ο Μαγκο... (και η Τρουφιτσα βεβαια δεν παει πισω)...
Να τα χαιρεσαι και καλους απογονους σου ευχομαι... 😉
 
Κουκλάκια είναι και τα δύο, να τα χαίρεσαι! Αν και αυτό το μπλε χρώμα στα φτεράκια, μου έκλεψε την καρδιά... ΜΑΡΙΑ
 
Kαλορίζικος ο νέος, εύχομαι να περάσουν όμορφα & αγαπημένα με την Τρουφίτσα μας! Να μην του επιτίθεται. (Του έδωσε να καταλάβει ότι αυτή είναι αρχηγός!)
 
σας ευχαριστω πολυ ολουσ, πραγματικα η τρουφα ειναι αρχηγοσ, καραντηνα δεν χριστηκε να μπει το πουλακι το βλεπω εδω κ καιρο δεν ειναι απο πετειναι απο φιλο κ εκτροφεα οποτε ειχε τσεκαριστει οτι ειναι υγιεστατο:)
 
Καλοριζικος ο Μαγκο! Ευχομαι να γινουν ενα ευτυχισμενο ζευγαρακι με την Τρουφα και να σου χαρισουν και :Tongue::εγγονακια Βασιλικη!:Big Grin:
Ωραιες φωτογραφιες τους, φαινονται και οι διαφορες στο χρωμα μεταξυ θηλυκου και αρσενικου παροτλετ:Wink:
 
Βασιλικη καλως δεχτηκες τον Μαγκο!
Πολυ ωραιο ζευγαρακι!
Ευχομαι να τα δεις να μεγαλωνουν την οικογενεια τους!
 
Να σου ζησει το ζευγος Βασιλικούλα! Ευχομαι η Τρουφιτσα σαν γνησιο θηλυκο, να τον αποπλανήσει κι να διαγουν μαζί εναν πανέμορφο ερωτικό βίο, γεματο γερους και ζωηρους απογόνους!
 
Πολυ ομορφο πουλακι, να τα χαιρεσαι και τα δυο! Θα ειναι τελεια να δουμε ολοι και τα μωρα τους οταν ερθει η ωρα! Ισως αν τα ειχες αφησει να γνωριστουν απο γειτονικα κλουβια για καποιες ημερες να μην ειχες προβληματα επειτα. 😉
 
Είναι τέλεια και τα δυο... Πολύ ωραίες φωτογραφίες! Η πρώτη από το πρώτο ποστ είναι τόσο όμορφη... Να σου ζήσουν τα πιτσουνάκια και σου εύχομαι σύντομα να δεις πουλάκια. 🙂
 
Ειναι πανεμορφο ζευγαρι.

Αντε και στα δικα μας:Big Grin:
 
Αυτά βλέπω Βασιλικούλα μου και έχω λυσσάξει μ΄αυτά 😉
"Βιόν ανθόσπαρτον και καλούς απογόνους"!
 
Να σου ζησει ο μικρος και να περναει ομορφα με την κοπελιτσα του! Ειναι και τα δυο πανεμορφα!
 
Πολυ ομορφες φωτογραφιες!

Εχουν και φωτογενεια τα ατιμα!

Τι γλυκουλια που ειναι αυτα τα παροτλετ!
Παροτλετμανια μας εχει πιασει φιλεναδααα!
 
Back
Top