Γενικά Το αντιο των κοκατιλ μου

leon cupra

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2015
Μηνύματα
119
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα φίλοι μου... Τελικά αποχωρηστηκα χωρίς πόνο θα έλεγα τα δύο κοκατιλ που είχα. Για αυτή την συγκεκριμένη ράτσα πουλιών έχω να πω ότι ήταν ότι πιο βαρετό υπάρχει με έκαναν να αισθανομαι γέρος... Το πάλεψα τόσο καιρό αλλά η ιδιοσυγκρασια μου ήταν τελείως διαφορετική με αυτή των κοκατιλ... φυσικά φρόντισα να πέσουν σε σωστά χέρια και σε ηλικίες ανάλογα του ταμπεραμέντου τους... Τα έδωσα στους θείους μου στην καντζα Αττικής σε ένα καταπράσινο περιβάλλον που τα αγαπούν για τον λόγο που εγω τα μισούσα. Για την ησυχία τους δηλαδή... Και όπως τα παραμυθια έζησαν αυτά καλά και γω καλύτερα...
 
Ελπιζω να βρεις αυτο που σου ταιριαζει και να ειναι και αυτα καλοτυχα!
Ευχαριστώ, αλλά για δες εδώ τι έχω, δεν άντεξα τα είδα σε ένα πετ σοπ και ήταν τόσο μικρά αλλά τόσο μονιασμένα και τα πήρα
 

Συνημμένα

  • 20151221_184017.webp
    20151221_184017.webp
    52,4 KB · Προβολές: 0
Αφού έτσι ένιωθες και αφού βρήκες καλό σπίτι, καλά έκανες.
Μόνο ενημέρωσε τους θείους σου, για κάτι που μπορεί να μην έχουν σκεφθεί, ότι στα ειδυλλιακά περιβάλλοντα, κυκλοφορούν πολλές καρακάξες, να λάβουν τα μέτρα τους την εποχή που θα τα βγάζουν έξω.
Καλή ζωή να έχουν τα φιλήσυχα :)
 
Αφού έτσι ένιωθες και αφού βρήκες καλό σπίτι, καλά έκανες.
Μόνο ενημέρωσε τους θείους σου, για κάτι που μπορεί να μην έχουν σκεφθεί, ότι στα ειδυλλιακά περιβάλλοντα, κυκλοφορούν πολλές καρακάξες, να λάβουν τα μέτρα τους την εποχή που θα τα βγάζουν έξω.
Καλή ζωή να έχουν τα φιλήσυχα :)
Να είσαι καλά Μαρια μου αλλά να ξέρεις ότι προσπάθησα γι'αυτά τα πουλια αλλά δεν μπορούσα άλλο...ήθελα ζωντανά πλάσματα και οχι αγαλματα... Τα έχουν μέσα γιατί το κρύο είναι τσουχτερό εκεί από άνοιξη τα συζητάμε
 
να ξέρεις ότι προσπάθησα γι'αυτά τα πουλια αλλά δεν μπορούσα άλλο
Το ξέρω Δημήτρη μου, το παρακολουθώ το θέμα σου. Έτσι είναι με όλες τις σχέσεις, όταν όλες οι προσπάθειες αποβαίνουν άκαρπες, το ιδανικό είναι να δίνουμε λύση. Πιστεύω πως αφού οι άνθρωποι τα θέλουν, θα περάσουν καλά κι εσύ καλύτερα με τα κουτσομπόλικα που έμπλεξες τώρα :)
Σκέψου εκεί τώρα ν' αρχίσουν τις κραυγές να τα δεις όλα 😱
 
Το ξέρω Δημήτρη μου, το παρακολουθώ το θέμα σου. Έτσι είναι με όλες τις σχέσεις, όταν όλες οι προσπάθειες αποβαίνουν άκαρπες, το ιδανικό είναι να δίνουμε λύση. Πιστεύω πως αφού οι άνθρωποι τα θέλουν, θα περάσουν καλά κι εσύ καλύτερα με τα κουτσομπόλικα που έμπλεξες τώρα :)
Σκέψου εκεί τώρα ν' αρχίσουν τις κραυγές να τα δεις όλα 😱
😀 φαντάζεσαι; Θα τα ξεπουπουλιασω 😀
 
Back
Top