Γενικά Το αποτελεσμα της πρωτης μου αναπαραγωγης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης thankar
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ήδη η μάνα δεν τα κλωσσάει σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να κάνουν δειλά δειλά τις πρώτες εξόδους, η μάνα θα θέλει να περάσει σε άλλη γέννα δώσε υλικό Μην σου τα μαδησει, ο πατέρας πλέον έχει αναλάβει το τάισμα. Καλή συνέχεια!
Είναι πανέμορφα!
 
Παντως μεχρι στιγμης ταιζουν και οι δυο γονεις και δεν εχω δει καποια υποπτη συμπεριφορα απο την πλευρα της μανας, αλλα την εχω υπο στενη παρακολουθηση. Πως μπορω να την καταλαβω οτι θελει αλλη γεννα πριν τα μαδησει;θα αρχισει να σκιζει εφημεριδες;
 
Είναι πανέμορφα! Διαφορετικά μεταξύ τους και τα 2 έχουν και σκουφάκι! Μπράβο! Σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να βγαίνουν... Βάλε νήμα... Αν παίζει η θηλυκιά με το νήμα βάλτης και μια δεύτερη φωλιά... :) Καλή συνέχεια!
 
Τρελαίνομαι που βγήκανε σκουφάτα! Είσαι πολύ τυχερός! Τα 3 από τα 4 είναι σκουφάτα ή τα 2;

Είναι γλύκες φτου φτου! :D
 
😀 τώρα που το λες ναι! φαίνεται ενήλικο πουλί! 😛 Μωρέ ίδια η μαμά τους είναι όλα! Ο μπαμπάς τίποτα δεν έκανε; 😛

Έλα ντε και εγω αυτο απορώ, ο μπαμπάς τους ειναι πράσινος με λιγο κίτρινο στη κοιλιά και στο λαιμό αλλα δεν του πήραν τίποτα...Αρχίζω να ανυσυχω για την άπιστη καναρα απορώ με ποιον τα έκανε, και δεν έχω και αλλα πουλιά... 😉
 
Ομορφα φιλος! Μπορψ να σου πω 99% οτι το δεξια δεξια εχει σκουφι! Για τα αλλα δεν βλεπω καλα παντως το μεσαιο δεν πρεπει να εχει! Σε λιγες μερες θα φαινεται ποιο ευκολα!
Αν ταιζεις εσυ με κρεμμα προσεχε γιατι εχουν πολυ αερα.. Αν βλεπω καλα και παλι..
 
Ομορφα φιλος! Μπορψ να σου πω 99% οτι το δεξια δεξια εχει σκουφι! Για τα αλλα δεν βλεπω καλα παντως το μεσαιο δεν πρεπει να εχει! Σε λιγες μερες θα φαινεται ποιο ευκολα!
Αν ταιζεις εσυ με κρεμμα προσεχε γιατι εχουν πολυ αερα.. Αν βλεπω καλα και παλι..

Σε ευχαριστω, μαλλον ειναι ο φωτισμος και φαινεται να εχουν αερα, ετσι και αλλιως οταν εβγαλα τη φωτογραφια δεν ειχε προηγηθει δικο μου ταισμα

Ασχετο με το θεμα, τα προηγουμενα δυο σκουφατα που ειχα βγαλει στο πισω μερος του κεφαλιου τους εκει που τελειωνει το καπελο δεν εχουν βγαλει πουπουλα,ξερεις απο τι μπορει να ειναι;
 
Αν αποκλεισουμε το θεμα της αιμομιξιας ξερεις δηλαδη οτι ειναι διαφορετικα αιματα και οχι αδερφια ή εχουν κοντινη συγγενικη σχεση πιθανοτατα η μανα να τα μαδησε λιγο και απο οτι εχω παρατηρησει και εγω στοχος ειναι τα σκουφατα.
Μην σε αγχωνει θα βγαλουν και εκει φτερακια!
 
Back
Top