Γενικά Το αρσενικό δεν κελάηδησε, μήπως επειδή βλέπει το θηλυκό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης LEFFF
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

LEFFF

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
65
Πόλη
Καβάλα
και σημερα δεν εχει κελαηδιση ο αρσενικος μηπως επειδη βλεπονται; να βαλω καπιο εμποδιο ωστε να μην βλεπονται; (εκανα τωρα εναν περιεργο θωριβο με το στωμα μου και κελαηδισε για λιγο... Το ξαναεκανα και δεν ανταποκριθηκε) 😉
 
δοκιμασε να μην βλεπονται. Βαλε κατι απο μπροστα.. Ο αρσενικος σου γενικα κελαιδαει;
 
κανονικα κελαηδα, αλλα απο την μερα που τον κατεβασα ενα μετρο πιο χαμηλα στον τοιχο σταματισε το κελαηδισμα, την θηληκια δεν την ηξερε τωρα την πηγα στο σπιτι
 
τα δικα μ τα εχω σε διαφορετικα κλουβια απεναντι απο το αλλο σε αποσταση 2 μετρων.. Οταν παρω το μαλλον θηλυκο μακρια ψαχνει για αυτο και κελαηδαει ακομα πιο πολυ.. Βαλε ενα χωρισμα για να μην την βλεπει αλλα μην μετακινησεις τ κλουβι.. και ασε να δουμε τι θα κανει.. Δεν πρεπει να ειναι πολυ πυρωμενος..
 
οκ φιλος ευχαριστω πολυ θα κανω οπως μου ειπες σημερα και μηλαμε αυριο να δουμε τι θα γινει. καλο βραδυ κ ευχαριστω
 
Αν θελεις να τα ζευγαρωσεις θα τα εχεις να βλεποντε. Δεν καταλαβαινω γιατι σε απασχολει τοσο το οτι σταματησε να κελαιδαει το αγορακι σου.Αν δεν κελαιδουσε καθολου και ποτε να σε απασχολησει αλλα τωρα;
Ηρθε ενα νεο πουλι στο χωρο του... Οσο δυσκολο ειναι για την θηλυκια να προσαρμοστει αλλο τοσο δυσκολο ειναι και για τον αρσενικο να συνηθισει την παρουσια νεου πουλιου στον ιδιο χωρο. Ειδικα αν αυτη η αλλαγη δεν ειναι η μονη(του αλλαξες και θεση). Μεχρι να διαπιστωση οτι δεν χανει τα κυριαρχικα του δικαιωματα..στο χωρο, θα ειναι ''μουγκος''. Οταν ''δει'' οτι ειναι μια θηλυκια και μαλιστα ολη δικια του πιστεψε με θα τρωει τα καγκελα.
Μην κανεις αλλες αλλαγες.. Δωστους χρονο.
 
Back
Top