Γενικά Το βρηκα επιτελους...

StaVr0sSs

PB Member
Εγγραφή
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
630
Πόλη
Χανιά
Παιδια σας παρακαλω χρειαζομαι την βοηθεια σας...
Λοιπον για να μην τα πολυλογω βρηκα επιτελους RINGNECK και μαλιστα μικρο...
Το μονο προβλημα μου ειναι οτι ειναι ακομα μικρο κι ετσι δεν μπορουμε να καταλαβουμε το φυλο...
Απο οτι εχω ακουσει μπορουμε να κανου με εξεταση DNA μηπως μπορειτε να μου πειτε που να απευθυνθω...

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων,
Σταυρος
 
Συγχαρητιρια που βρηκες. Η συμβουλη μου ειναι να το παρεις οταν γινεται και ασ'το να μεγαλωσει λιγο μεχρι να καταλαβουμε τι φυλλο ειναι χωρις ονομα.Αν οποσδιποτε θες να του βγαλεις ονομα ξερεις οτι συζητυθηκαν αρκετα θεματα σε σχεση με το dna των παολιων. Καλως να σε βρει ο πιτσιρικας!
 
Δεν ειναι αυτο το θεμε απλως αν ειχες δει απο παλια εχω και ενα αρσενικο και εειδη θελω να τα βαλω μαζι τωρα η πιο μετα θελω να ειναι διαφορετικου φυλου...
 
Αμ πεστο μου ετσι! Περιμενε να μεγαλωσει ειδικα αν ειναι θυληκο μην τα βαλεις μαζι ακομα. Παρε ενα ξεχωριστο κλουβι για το μικρο.Αν ειναι αρσενικα θα γινουν δυο υπεροχοι φιλοι! Μην περιμενεις απο τον πρωτο μηνα που θα τα βαλεις μαζι να κανουν παπαγαλακια. Τα δικα μου ενα χρονο ειναι μαζι και ακομα να μου κανουν. Υπομονη αν ειναι κανε το τεστ dna και υστερα παρ'το. Πες στον υπευθηνο του πετσοπ να το κανει και υστερα να σε ενημερωσει
 
εγω απλως θελω να ρωτησω που μπορω να το κανω αυτο το τεστ, στο πετ σοπ, σε καποιο κτηνιατριο η με αποστολη του φτερου καπου αλλου...
 
εγω απλως θελω να ρωτησω που μπορω να το κανω αυτο το τεστ, στο πετ σοπ, σε καποιο κτηνιατριο η με αποστολη του φτερου καπου αλλου...

www.avianbiotech.co.uk
εγώ σε αυτό το εργαστήριο έστειλα φτερά του παπαγάλου μου!
 
Σε ποσες μερες βγηκαν τα αποτελεσματα και ποσο στοιχισε...
 
Συμφωνω:agree! Μπορεις ν πεις στον υπευθηνο του πετσοπ να στυλει ενα φτερο στην παραπανω διευθυνση!
 
μπές να δείς το σαιτ.όσο για την τιμή, εξαρτάται τι εξετάσεις θα ζητήσεις!
γνώμη μου, επειδή θέλεις να κάνεις ΚΑΙ εκτροφή, πρέπει να κάνεις και εξετάσεις για γεννετικές παθήσεις!
 
Μωρε εγω να το κανω αλλα το θεμα ειναι πως εμεισ ειμαστε επαρχια και δεν γινονατι το σο συχνα αυτα...

Δηλαδη πολυ ιδιοκτητες πετ σοπ δεν ξεουν καν πως ονομαζονται τα πουλια που φερνουν...
 
Soφια σε ποσες μερες σου ηρθαν τα αποτελεσματα και τι εξετασεις εκανες εσυ;
 
Παιδια παντα ηθελα να σας ρωτησω οταν λετε ''να του κοψω τα φτερα'' τι εννοειτε;
 
Back
Top