Αναπαραγωγή Το εσκασε ο πατερας, υπαρχει περιπτωση να γυρισει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gaara
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gaara

PB New Member
Εγγραφή
7 Φεβ 2009
Μηνύματα
95
Πόλη
Χανιά
Παιδια εσκασα. Του εφυγε του πατερα μου ο καναρος ο καλος.☹του επεσε το κλουβι κατω και ανοιξε, προλαβε επιασε τα μωρα αλλα ο πατερας εκανε φτερα)☹
Υπαρχει περιπτωση να γυρισει (για να ταισει την καναρα που εχει αβγα);Να του πω να αφησει το κλουβι εξω;Η το χανει το πατρικο ενστικτο μετα το σοκ της απελευθερωσης; 😕
 
σοκαρισμενη θα ειναι σιγουρα. Καθησε παλι στην φωλια της; Αν ναι θα τα μεγαλωσει μονη της. Τωρα να γυρισει λιγο δυσκολο. Βαλε εκει που ηταν στο κλουβι ενα πιατακι μηπως γυρισει να φαει και τον πιασεις.
 
Απιστευτο:).//. Τον βρηκανε μετα απο 2 ωρες απο οταν το εσκασε. Εκατσε πανω στο μπαλκονι της απεναντι πολυκατοικιας και κεηλαηδαγε και τον πιασανε με ενα σεντονι. Δεν ξερω πως να περιγραψω τη χαρα μου. Εφαγα απιστευτο καζο για 2 ωρες γιατι 1η χρονια ασχολουμαι και ο καναρος αυτος μου εβγαλε 7 μικρα και εχει και 4 αυγα τωρα. Κ να μην μπορεις να ψαξεις λογω αποστασης το κανει ακομα χειροτερο. Μαλλον θα ειναι η τυχη του πρωταρη. Ελπιζω να ηρεμησει και να ειναι ενταξει αυριο το πρωι.
 
Tύχη βουνό! Μπράβο! Ελπίζω να μην εχει σοκαριστεί πολύ απο το γεγονός!
 
Τζωρτζινα δεν λες τιποτα... Ειναι σοκαρισμενος μου ειπε ο πατερας μου, αλλα η οικογενεια φανταζομαι θα τον κανει καλα:D.Ανεβαινω και εγω αυριο λογω εκλογων θα τον δω θα δω και τα μωρα,1 μηνων κ δεν τα εχω δει ακομα.. 😡
 
Τελος καλα ολα καλα! Να προσεχεις αλλη φορα. Αυτο το φοβο με το πεσιμο του κλουβιου το εχω κ εγω!
 
μηπως να επαιζες και κανενα τζοκερ;να προσεχεις μην σου ξαναφυγει!
 
εισαι πολυ τυχερος! Δεν θα ξεχασω ποτε την τελευταια αποδραση, πως μου ξεφυγε ενα μωρο ζεβρακι που εξαφανιστηκε σε κλασματα δευτερολεπτου...😱
 
παιδια θυμηθηκα τη γυναικα μου, τον περασμενο χρονο ενα πρωινο επεσε ενα κλουβι με μια καρδερινα που ειχα και βγηκε το πουλι και δεν προσεξε προς τα που πηγε και επειδη ηταν η πορτα ανηκτη και πουθενα το πουλι λεει παει θα πεταξε εξω. Εκλεισε την πορτα εψαξε και μεσα στο σπιτι αλλα δεν βρηκε κατι. Σκασμενη, γιατι ηξερε οτι ειχα αδυναμια στο πουλακι, τα παρατησε και περιμενε να ερθω. Σε καποια φαση και κανα τριωρο μετα την αποδραση και ενω ηταν ξαπλωμενη στο κρεβατι ακουει ενα φρουυυπ πανω ααπο το κεφαλι της και μετα απο το πρωτο ξαφνιασμα... Να το πουλακι, που ειχε χαθει μεσα στο σπιτι το πουλι κανεις δεν ξερει. Και η πλακα ειναι οτι εχω και γατα μεσα στο σπιτι!
 
Ισως το οτι ειναι μαλινουα καλος πατερας με γυναικα και παιδια:D επαιξε το ρολο του. Μια χαρα ηταν το πουλακι που το ειδα, εσκασαν και τα 3 αυγουλακια που ειχαν τις 3 τελευταιες μερες.10 μωρα μου εβγαλε(αν την παλεψουν τωρα με τις ζεστες)Αν καποιος ενδιαφερεται για ανταλλαγη να μου γραψει. Θα ανοιξω θεμα και στο καταληλο μερος 😉
 
Back
Top