Γενικά Το εσωσα την τελευταια στιγμη

gkavala

PB New Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2013
Μηνύματα
118
Πόλη
Καβάλα
σημερα το μεσημερι μολις γυρισα απο την δουλεια πηγα κατευθειαν στην κλουβα με τα καναρινακια για να ριξω μια ματια. Διπλα απο την κλουβα εχω ενα καναρινι σε ενα ξεχωριστω κλουβακι γιατι το παιρνω στο μπαλκονι μου για να κελαιδαει, το βλεπω ομως σημερα ενω το πρωι κελαιδουσε, το βλεπω πρησμενο και φουσκομενο και δεν κουνιοτανε παω κοντα και τι να δω ειχε μπλεχτει στο ποδαρακι του ενα ξεφτι απο την σακουλα που βαζουμε στα κλουβια για να μην βγαινουν εξω οι τροφες. Ειχε γινει κομπος μεχρι να το πιασω ειδα και επαθα κρεμιοτανε απο το ποδαρακι και πονουσε τελικα το επιασα και το ξεμπλεξα κανονικα. το αναφερω για προσεξουμε ολοι οσοι εχουμε σακουλες στα κλουβια. Προσοχη παιδια το ξεφτι το εκανε μονο του γιατι τσιμπαει το λαστιχακι της σακουλας
 
Μπράβο Γιώργο! Τυχερό το πουλάκι! Μόλις το ξέμπλεξες έγινε καλά; Το ποδαράκι του δεν πρήστηκε ή κάτι τέτοιο; Επίσης οι σακούλες που έχεις στα κλουβιά για τα σπόρια είναι τόσο απαραίτητες; ☹
 
Μπράβο Γιώργο! Και γω πήγα να την πατήσω έτσι με το θηλυκό μου καναρίνι.
Αυτές οι σακούλες είναι μεγάλος μπελάς😡. Μετά από αυτό τις είχα γυρίσει ανάποδα (με το λάστιχο προς τα έξω).
Νομίζω ότι ήταν ποιο δύσκολο να ξεφτίσουν το λάστιχο με αυτό τον τρόπο. 😉
 
Back
Top