Ασθένειες Το ζεμπρακι μου έκανε αυγό ενω ειναι αρρωστη, ειναι καλο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasileia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vasileia

PB Member
Εγγραφή
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
381
Πόλη
Καλαμάτα
το ζεμπράκι μου μετά απο τόσο καιρό που ζευγάρωνε κ δεν έκανε αυγά βρήκα ένα αυγουλάκι στη φωλίτσα του σήμερα, είχα βρει κ πριν απο λίγες μέρες ένα αυγό αλλά ήταν σαν κλούβιο κ σκέφτηκα μήπως δεν το είχα δει αλλά αυτό αποκλείεται, δηλαδή ήταν χαλασμένο,υπάρχει περίπτωση να γεννίσει τέτοιο αυγό?τι μπορεί να σημαίνει οτι έκανε αυγό, μήπως επειδή δεν είναι κ πολύ καλά θα την κουράσουν οι γέννες; 😕
 
το θέμα το έβαλα στις ασθένιες γιατί έχει σχέση με το οτι ήταν άρωστη κ δεν έκανε αυγά κ για να δω αν ήταν καλό σημάδι για την υγεία της
 
Ωραία!
Ας ελπίσουμε αυτό που είχε να είχε σχέση με τα αυγά που έκανε(ισως κάποια μικρή δυστοκία)και μετα να γίνει καλά.
Ασβέστιο και πολυβιταμίνες να του δίνεις!
Παρακολούθα το και να μας λες τις εξελίξεις...
 
του βάζω πολυβιταμίνες κ του έχω σουπιά! Κάνει όμως κάθε μέρα πολυβιταμίνες; Κ για πόσο; 😕
 
Καλό θα είναι να δίνεις πολυβιταμίνες 3 φορές την εβδομάδα κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής. Μετά την αναπαραγωγή 1 φορα την εβδομάδα είναι αρκετά.Αν τρώει το σουπιοκόκκαλο οκ αλλά αν δεν το τρώει βάλε σταγόνες στο νερό 2-3 φορές την εβδομάδα επίσης.
 
σουπιοκόκκαλο τρώει αλλά όταν λες τρείς φορές εννοείς συνεχώμενα ή μέρα παρά μέρα;
 
Εγώ προσωπικά το δίνω μέρα παρα μέρα. Και συνεχόμενα να το δώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα,όπως θέλεις...
 
Back
Top