Ασθένειες Το ζευγάρι άρχισε πάλι τα ζευγαρώματα

giwtgos23

PB New Member
Εγγραφή
8 Μαϊ 2015
Μηνύματα
73
Πόλη
Αθήνα
Υπάρχει ένα άλλο "πρόβλημα " το ζευγάρι άρχισε τα ζευγαρώματα αλλα δεν θέλω να κουραστεί μέσα στο καλοκαίρι. Να το αφήσω να κάνει ότι θέλει αν όχι πώς θα το αποφύγω;
 
Πόσων ημερών είναι τώρα οι νεοσσοί; Προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις κάτι, ούτε φωλιά βγάζεις, ούτε την διατροφή μειώνεις σε πρωτεΐνες, κάθε μέρα πρέπει να έχουν αυγό. Όταν απογαλακτιστούν οι νεοσσοί πλέον, θα αφαιρέσεις την φωλιά και θα κόψεις σταδιακά το αυγό. Ίσως κάνει και άλλα αυγά εν τω μεταξύ. Θα τα αφαιρείς. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
 
Ο μεγαλύτερος νεοσσός είναι 13 ημερών και ο μικρότερος 7 ημερών. Αν δω αυγα και τα αφαιρέσω θα δημιουργήσει πρόβλημα στο ζευγάρι;
 
Αν δω αυγα και τα αφαιρέσω θα δημιουργήσει πρόβλημα στο ζευγάρι;
Η γνώμη μου είναι ναι. Και μόλις δεις αυγά, ασβέστιο στο θηλυκό, ήδη είναι κουρασμένο. Αυγό δίνεις καθημερινά τώρα; Σουπιοκόκκαλο έχεις στο κλουβί;
 
Αν δω αυγα και τα αφαιρέσω θα δημιουργήσει πρόβλημα στο ζευγάρι;
Η γνώμη μου είναι ναι. Και μόλις δεις αυγά, ασβέστιο στο θηλυκό, ήδη είναι κουρασμένο. Αυγό δίνεις καθημερινά τώρα; Σουπιοκόκκαλο έχεις στο κλουβί;
Τι προβλημα θα δημιουργηθεί στο ζευγάρι Μαρία αν αφαιρέσει τα αυγα;
 
Έχω σουπιοκοκκαλο, αυγοτροφη και βάζω καθημερινά βραστό αυγό.
 
Τι προβλημα θα δημιουργηθεί στο ζευγάρι Μαρία αν αφαιρέσει τα αυγα;
Ευχαριστώ Παναγιώτα μου!
Δεν εκφράστηκα σωστά ☹
Να αφαιρέσεις τα αυγά είναι η γνώμη μου και δεν υπάρχει πρόβλημα για το ζευγάρι.
 
Ναι ναι ταΐζουν... Αν και ο αρσενικός το θέλει πολυ η θηλύκια δεν τον αφήνει για πολύ.
 
Back
Top