Γενικά Το καινουριο αρσενικό budgie μου

Xamodraki

PB Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
126
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Αποφασισαμε πριν λιγο καιρο να παρουμε ενα αρσενικο για το αλλο πουλακι που μας απεμεινε πριν το χασουμε κι αυτο, αυτη τη φορα απο μοναξια. Να τος ο μικρος λοιπον που ειναι και ζωηρουλης, αλλα ρε παιδια πολυ φοβαται! Το μπλε ειναι το κοριτσι το λαδοκιτρινο το αγορι.
 

Συνημμένα

  • boy.webp
    boy.webp
    15,2 KB · Προβολές: 75
  • girl.webp
    girl.webp
    14,9 KB · Προβολές: 72
  • mazi.webp
    mazi.webp
    36,3 KB · Προβολές: 84
Σταυρουλα πολυ ομορφο το καινουριο οσυ πουλακι...
Απο οτι φαινεται ειναι μικρο και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αν ειναι αρσενικο γιατι σε αυτην την ηλικια ο χαλινος τους δεν εχει ολοκληρωσει τον χρωματισμο...

Παντως ειναι πανεμορφο και να σου ζησει!
 
Ο νέος είναι ωραίος, αλλά και ο παλιός είναι αλλιώς!

Πανέμορφα τα πουλάκια σου! Να τα χαίρεσαι!

Ελπίζω να τήρησες τη καραντίνα πρίν τα βαλεις μαζί! Μην έχουμε και άλλα θύματα...🙄

Μπορείς να στολίσεις το κλουβάκι τους με διάφορα παιχνίδια, έτοιμα ή χειροποίητα, γιατί ειναι δραστήρια και παιχνιδιάρικα πουλιά! Επίσης να διατηρείς πάντα καθαρές τις πατήθρες, προς αποφυγή μολύνσεων των ποδιών τους.

Λογικό είναι να φοβάται... Είναι νέος ακομα στην παρέα και θα χρειαστεί λιγο καιρό να προσαρμοστεί! Υπομονή !
 
Πολυ ομορφο το νεο πουλακι Σταυρουλα! 🙂 Ευχομαι να ταιριαξουν με το θηλυκο σου! :D
 
Αχου τα... Κουκλάκια είναι και τα δυο τους, να τα χαίρεσαι... 😉 Όσο για το ότι φοβάται, φυσιολογικό είναι... Ακόμη αρχή είναι. Εγώ τι να πω... Πήρα κι εγώ ένα Budgie τον περασμένο Μάιο για τον ίδιο λόγο με σένα (διότι το άλλο έμεινε μόνο του), αλλά το έχω τόσους μήνες και ακόμη με φοβάται πάρα πολύ, δεν έχει έρθει πάνω στο χέρι μου ότι και να κάνω. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω μ' αυτό το πουλί. Παιδιά σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό μετά από 7 μήνες...😕 Πάντως τον αγαπάω πολύ το χαζούλη μου... 😀

Και πάλι να σου ζήσουν...
 
Back
Top