Γενικά Το καινούργιο μου κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Napoleon

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιαν 2019
Μηνύματα
397
Μόλις χτες το βράδυ πήρα ένα κοκατιλ το οποίο μου ήταν ότι είναι ταισμενο στο χερι. Το πουλάκι χτες το βράδυ φοβόταν οπότε έκατσα λίγο δίπλα του του μίλησα και πήγα για υπνο. Όλο το βράδυ ήταν ήσυχο και δεν έφαγε τίποτα. Τώρα το πρωί του έδειξα κάτι βίντεο με άλλα κοκατιλ και αυτό τα κοιτούσε και σφύριζε λίγο και εν τέλη πήγε και έφαγε μπροστά μου. Νερό ακόμα δεν έχει πιει μπροστά μου αλλά έχω μια μεγάλη απορία. Όταν του βάζω ήχους κοκατιλ αυτό τρελενεται και πετάει δεξιά και αριστερά είναι επειδή χαίρεται ή κάτι άλλο. Επισης μου είπαν ότι είναι αρσενικό αλλά εγώ νομίζω ότι είναι θηλυκό15503028912345413008351765015100.webp
 
Καλημερα! τι ηλικια εχει το πουλακι; φοραει δαχτιλιδι; Ειναι λογικο να ειναι στρεσαρισμενο! Θα το αφησεις να ηρεμησει και να συνηθισει! το βραδυ κοιμουνται οποτε δε τρωνε! Οπως πηγε στο φαγητο του θα παει κ στο νερο του μη σε ανησυχει!
 
Να το χαίρεσαι! Είναι απολύτως λογικό να είναι στρσαρισμενο. Υπομονη λίγο καιρό για να προσαρμοστεί στο περιβάλλον του και μετά θα δεις... Θα είστε αχώριστοι! Εγώ δεν του βάζω ήχους από το είδος του γιατί το λυπάμαι να το βλέπω να τα ψάχνει και να τρελαινεται
 
Καλημερα! τι ηλικια εχει το πουλακι; φοραει δαχτιλιδι; Ειναι λογικο να ειναι στρεσαρισμενο! Θα το αφησεις να ηρεμησει και να συνηθισει! το βραδυ κοιμουνται οποτε δε τρωνε! Οπως πηγε στο φαγητο του θα παει κ στο νερο του μη σε ανησυχει!
Είναι 3 μηνών από ότι ξέρω και δεν φοράει δαχτυλίδι στο πόδι του. Ναι αυτό κάνω το αφήνω του μιλάω και πλησιάζω να δω αν θέλει να φάει απ' το χέρι μου
[automerge]1550305459[/automerge]
Να το χαίρεσαι! Είναι απολύτως λογικό να είναι στρσαρισμενο. Υπομονη λίγο καιρό για να προσαρμοστεί στο περιβάλλον του και μετά θα δεις... Θα είστε αχώριστοι! Εγώ δεν του βάζω ήχους από το είδος του γιατί το λυπάμαι να το βλέπω να τα ψάχνει και να τρελαινεται
Ναι και εγώ το λυπήθηκα και τους έκλεισα και ευχαριστώ πολύ!
 
Μπες να διαβασεις στην ενοτητα των παπαγαλων εχει διαφορα θεματ που θα σε βοηθησουν:
Ευχαριστώ πολύ ψάχνω πολλά αν και ήδη έχω διαβάσει από αυτά απλώς όταν όντως έχεις εναν παπαγάλο δεν σου φαίνεται το ίδιο εύκολο με το απλώς να τα έχεις διαβάσει!
 
Back
Top